cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan olmayı anlamsız bulan vejetaryenler

  /
  2
  bugün veganların ciddi bir kısmını oluşturan insanlardır, takılmayın. herkese içinde bulunduğu sınırlar, içinde bulunduğu mental yapı ve şartlar dahilinde konfor sağlar. sürekli değişkenlik gösteren bir yapının ürünüdür, haliyle kalıcı değildir.

  Mesela ben :D. İlk olarak 13.07.2019 da vejetaryen olup et ve bal olmadan hiç zorlanmadan yaşamış karantina sürecinde yumurtadan da soğumuş olup neredeyse süt dışı hayvansal ürün kullanmadığımı fark ettim ve bugün dedim ki olmam diyordun süt dışı kullanmıyon yap artık bunu cero dedim ve selam hayatımın 2. Miladı

  Laf yerindeyse '' nereden gelip, nereye gittiğini bilmeyen kişilerdir. Biraz okumak, biraz araştırmak ve biraz da sorgulamak vegan olmanın kaçınılmaz bir gerçek olduğu kanısına varmalarını sağlayacaktır. :)

  ARADA KALMIŞLARDA BUGÜN... "SÜTÜMÜ İÇERİM, HAYVANLARI YEMİYORUM YA"LARLA OLMAZ AMA GÜZEL KARDEŞİM. SEN DE HAK YOLU VEGANLIĞI BULACAKSINDIR, ÜMİTLİYİM.

  "bütün gerçekler üç aşamadan geçer. önce alay konusu yapılır, sonra şiddetle karşı çıkılır, nihayetinde tartışmasız olarak kabul edilir."


  arthur schopenhauer

  vegan olmadan önce uzun yıllar vejetaryen bir hayat sürerken "abi veganlık da çok aşırı ya" diyerek yerimi aldığım kervan. ve şunu açıkça ifade edebilirim ki bu söylem dümdüz cahilliğimin eseriydi. veganlığın ne olduğundan, motivasyonundan zerre haberim olmaması bir yana dursun bir de "sütten ne oluyor ki ya sonuça kimse ölmüyor" diyen bir andavaldım. ne acıdır ki şöyle ufak bir google yapsam sütten ne olduğunu öğrenebilecekken bunu yapmak yerine veganlığın aşırı olduğuna dair bir şeyler zıvalamayı tercih ediyordum. bu salaklığımın bana kazandırdığı en iyi şey böyle düşünen insanları anlayabilmek ve onlara sabırla bir şeyleri gösterebilmek oldu. şimdi iflah olmaz bir "bak kardeşim sütten böyle şeyler oluyor" aktivistiyim.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk