cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan olmayan biriyle sevgili olmak

  /
  3

  4 yıllık ilişkim var ve 1 yıldır veganım partnerim vegan değil ve öyle bir düşüncesi de yok. Yemek yapmakla arası çok iyi olduğu için genellikle o pişiriyor ve ortak noktamız vegan yemekler olduğu için sebze ağırlıklı pişiriyor böylece benim açımdan bir sorun yaşanmıyor. O da aslında memnun bu durumdan çünkü sebze pişirmek ve lezzetli kılmak ayrı bir uzmanlık gerektiriyor o da bunu deneyimliyor. O yemeğine vegan olmayan eklemeler yaptığında peynir yoğurt gibi ben de kendi vegan ürünlerimden kullanıyorum. Tabii ki ortak yiyeceğimiz bir şey hazırladığında onun tümden vegan olmasına dikkat ediyor. Eğer vegan pişirmeyecekse ben kendi yemeğimi ayrı pişiriyorum ya da dışardan söylüyorum. Kısacası yeme içme konusunda çok sıkıntı yaşamadık hatta hayatımıza renk geldi diyebilirim. Diğer başka hiçbir konuda da ters düştüğümüz olmadı veganlıkla alakalı. Onun beni hayvan sömürüsüne ortak olmak zorunda kıldığı hiçbir durum deneyimlemedik henüz.

  ilişkiye başladığımız zaman navegandık. 3 yıl sonra vegan oldum. sevgilim beni destekliyor ve evdeki çoğu şeyi vegan almaya başladık. sadece yeme alışkanlığı konusunda bir kaç sıkıntımız var. ben vegan olduktan sonra çok dikkat etmeye başladı. ama sebze türlerine biraz da olsa hala önyargılı. seveceğini düşündüğünüz makul fiyatlı alternatif bir şey var mı?

  iki tarafta Kendi fikirlerini karşısındaki insana dayatan, anlayışsız ve saygısız insanlar olmadıkça pek de değişen bir şey olmayacaktır.

  Zordur, yorar. SÜREKLİ DEĞİŞTİRME HİSSİYATI OLUŞTURABİLMEKTEDİR. VE KARŞI TARAFA BU NEDENLE HEP BEN HAKLIYIM SEN BENİM TARAFIMA GÇEMELİSİN BURASI DOĞRU TARAF İZLENİMİ VEREBİLİR.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk