cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan olduktan sonra yemek yapmayı öğrenmek

  Şu yaşıma kadar mutfağa girmemiş insanım ama vegan olduktan sonra bir anda yemek yapma yeteneği geldi bana?
  ben. vej vegan olmadan önce leğende urfa usulü etli çiğ köfte yoğururdum sadece. bi de yumurta ve makarna yapardım. onun dışında mutfağa girmezdim ama vej vegan olduktan sonra zamanla damak zevkim de değişti mutfak bilgim de gelişti. yemesem de yemek yapmayı seviyorum, mutfakta zaman geçirmek, bişiler pişirmek huzur veriyor. netflix, vegan ve soya lobisi beni gay yaptı çaktırmadan. shfldljş
  Vegan olmamdan önce de mutfakta iddialıydım ancak veganlığım sonrası yaptığım yemek çeşiti inanılmaz fazlalaştı öncede yemek değil tabiri caiz ise cız bız yapıyormuşum fakat şimdi inanılmaz sağlıklı ve güzel yemekler yapıyorum
  26 yaşına kadar kahve yapmak harici mutfağa girmeyen ben, vegan olduğumdan beri mutfağa keyifle girerek birbirinden lezzetli ve yapım aşamasında hiçbir canlının zarar görmediği (ben hariç ?) yemekler keşfetmeye ve yapmaya başladım.

  Bkz: vegan tiramisu, falafel, protein bar vb.
  keşke ben de öğrensem. vegan bakkal gibi yerlerden dondurulmuş yemek alıp ısıtmak da yemek yapmak sayılıyorsa virüsün etkisi azaldıktan sonra gidip almayı düşünüyorum. lahmacun, sigara böreği gibi seçenekler varmış çok canım çekti.
  doğrudur böyle bir şey var. vegan olmadan önce buzdolabında ne varsa pişiriyordum rastgele ama şimdilerde epey tarife dikkat ederek güzel şeyler çıkarıyorum. temizlik falan yaparken arada pişsin diye mercimek çorbası bile yapıyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk