cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan olduktan sonra daha pozitif hissetmek

  /
  2

  belki de tamamen vicdanen rahat hissettiğimden dolayıdır fakat ruhsal ve fiziksel açıdan önemsenecek derecede kendimi iyi hissediyorum bir kaç yıldır. Belki de vegan olmadan önce, öldürüleceğini anlayarak öldürülmüş, korku içinde salgıları alınmış her canlının yaydığı negatif enerjiyi alıyordum vücuduma her tüketişimde ve bu enerjiden kurtulduğum için de şu an daha iyi hissediyor olabilirim bilmiyorum...

  veganlık bedensel ve ruhsal bir arınmadır. ruhu mistik, dini algılamayalım. psikolojik de diyebiliriz. (maddeci-materyalist veganlık)


  diğer bir deyişle bedeninizi hayvanların sömürü şiddetinden arındırmaktır. Enerji denilen de böyle bir şiddet halini bedenler arası dolayıma sokan partiküller olsa gerek.


  dolayısıyla veganlık bedenler arası şiddet dolayımının iptali ya da reddidir.

  küçüklüğümden beri yaklaşık bir 10 sene sabahları belim ağrır. vegan oldum bir spora başladım bitti ağrılarım


  veganlık ile doğrudan alakası yok ama dolaylı yoldan alaka çok fazla üstelik depresyonum da geçmiş durumda

  Kesinlikle yazdıklarınıza katılarak diyorum ki, Maddi - manevi rahatlamak mı istiyorsun? Enerjisizim, yorgunum, ne idüğü belirsiz huzursuz edici hislerim mi var diyorsun? Arada vicdanın nedensiz sızlıyor, kalbin sıkışıyor, gaipten meleme sesleri duyuyor, huzur bulmak mı istiyorsun? Tam da sana göre bir çözüm önerimiz var: Veganlık! Ne güzel, ne ferah şeymiş arkadaş bu veganlık. Bir şeyin reklamını yapacaksak veganlığı yapalım. Kendileriyle herkes tanışsın lütfen:)

  kişinin dünyadaki yerini sorgulamasıyla başlayan sürecin parçası... tüketilen üründe bır canlının zarar görmediğini bilmek ne büyük mutluluk! Gerçek haz budur. Bakış açım evrim geçirdi diyebilirim. Ben ki senelerce depresyondan başımı kaldıramamış kişi, kanıtlayabilsem depresyonumu veganlığın çözdüğünü iddia edicem.

  beni çok etkileyen ve süratle okuduğum kitabın (bkz:etin cinsel politikası) ardından etik olarak yaklaşık 1 yıl hayvansal ürün tüketmemiştim ve ruhsal olarak geçirdiğim en sağlıklı dönemdi. Arınmış, vicdanım rahat ve sağlıklı hissediyordum. Şimdi adım adım yine bu noktaya geliyorum.

  Benim vejetaryenlikte 2.yılım bitti ve yavaş yavaş veganlığa gidiyorum. Bu süreçte beni en çok etkileyen şey yıllardır ilaçla düzeltemedigim kansızlığımın eti bırakınca iyileşmesi oldu. Yani her zaman olaylar arasında doğru orantı olmuyor.besinleri dengelediğimiz sürece bir eksiklik hissetmiyoruz.Bu süreçte kendimi o kadar mutlu ve huzurlu hissediyorum ki et beni kesinlikle agresifleştiriyordu.Ve çevremde bunun farkında.iç huzur gibisi yok. Mottom no et yok şiddet :)

  Vegan olduktan sonra daha pozitif hissetmek içsel olarak doğru fakat veganligin getirdigi farkındalık, icinde bulunduğumuz dünyada bir o kadar yıpratıcı. Farkındalık insanı mutsuz ediyor.

  temiz bir vicdandan daha yumuşak bir yastık yoktur. vicdanınız rahatlıyor, şiddet ve sömürüden uzak, hiçbir hayvanın gereksiz sebeplerden ötürü yok edilmesine ortak olmuyorsunuz, yaşamı savunuyorsun, beden ve ruh sağlığının en pozitif yolu kuşkusuz veganlıktır. ?

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk