cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan olabilirim ama frutaryen asla

  kadıköyde bi duvar yazısı.

  valla ben olamam ve olmak da istemem açıkçası. brokoliden, nohuttan, mantardan falan asla vazgeçmem. kimse de benim seçimlerime laf edemez istediğimi yerim. frutaryenler küçükken badem sütü içmemiştir.
  Yani şahsen bende olamam, arkadaşlarla yemeğe filan gidince ne masa örtüsüne peçete banıp mı yiyeceğim, veganım dediğimde dünya duruyor 769484387 adet soru bir anda geliyorken bunu kimseye asla açıklayamam
  hayatta kullanmaktan her zaman kaçındığım cümle tipi, o kadar olamam, yapamam dedikçe oldum ve yaptım ki, açığım, sorun yok, denemek varsa, yapmak varsa, onu da denerim, yaparım elbet.
  Nerden çıkıyor bu asla onu yapamam şunu olamam cümleleri? Çocukluğundan beri aile, toplum, okul gibi birçok alanda zaten düşünme biçiminden davranışına kadar her şeyini etkileyen sınırlandıran bir sürü kültürel ve politik kodlamalara maruz kalıyoruz. Bir de üzerine neden ben şunu olamam bunu yapamam asla diyelim? Şartlandırma kardeşim kendini. 1 hafta frutaryen olmayı dene, hem iradeni test et hem de hayatını diyetinle zenginleştir, sonra baktın olmuyor yine dönersin vegan olmaya. frutaryen olmayı daha önce ciddi bir şekilde düşünmeyip üzerine bir okuma/araştırma yapmadığım halde, bir meyve aşığı olarak diyetimin yarısından çoğunu meyve oluşturduğu için rahatlıkla frutaryen olabilirim.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk