cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Vegan magnum ambalajında mantık hatası

  magnum türkiye sağolsun vegan magnum 'u üretti etti ama o ambalaj nedir arkadaş? Senin hedef kitlen çevreyi düşünen insanlar ve sen o insanlara bir dondurma satıyorsun, dondurmanın iki katı hacminde ve ağırlığında ambalajı var. Sormazlar mı bu ne mantık hatasıdır diye?


  Ben kendilerine instagram üzerinden, veganları düşündükleri ve bu piyasaya girdikleri için teşekkür ettiğim ancak bu mantık hatası yüzünden ürünlerini kullanmayacağıma dair mesajımı gönderdim. Bu tavrı desteklemek isteyen arkadaşları da mesaj atmaya davet ediyorum. instagram


  edit : şöyle bir cevap aldım kendilerinden;

  "Merhaba, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. İlgili ekibimize aktarıyoruz sağlıklı ve mutlu günler dileriz."

  Gayet mantıklı bir tavırdır, desteklediğim duruştur. İnsanlar bilgilenir iyi hoş ama onun dışında Bu tarz etkiler yaratmak için sözlük vardır. Vurun :)

  Magnum, magnum'un sahibi ya da magnum'un sahibinin sahibi veganları düşünmez arkadaşlar. Veganların pazardaki oranını düşünür, pastanın o diliminden de elde edebileceği kârı düşünür. "Bu insanların değer yargıları şunları, şunları kapsıyor, ben de onlara dikkat edeyim" dese zaten hayvan sömürüsünden elde ettiği yüzlerce milyon liralık servetinden bir an da olsa utanmaz mıydı?


  görsel


  Çok romantik yaklaşıyor olabilirim ama global canavarların bize layık gördüğü, elinin tersiyle sunduğu ekmek kırıntılarına tenezzül etmeyelim 😤

  paketin geri donusumlu oldugu soyleniyor fakat ekstra paketin uretiminde harcanan su, kimyasallar ve enerjiyi de goz onunde bulundurmak gerekir.

  kendi kendime sadece ambalajında mı mantık hatası var diye sorduğum ürün. o kadar pahalı olması bir yana, bu onun ulaşılmazlığını gösterirken (muhtemelen diğer ürünlerden ucuza mal ediyorlar) bize, veganlara özel hissettirme mantığını da güdüyor. böyle bir özel olma halini reddediyorum. veganlar olarak farklı ambalajlara ihtiyacımız yok.


  asıl mantık hatası da magnumun bir vegan dondurma üretirken, diğer ürünlerinden belki yüz binlerce üretmesi. verdiğimiz para daha çok vegan magnum üretmeye değil, şirketin sömürüdeki kâr payının artmasına ve sömürünün daha da büyümesine katkı sunuyor olmalı.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk