cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan magnum

  /
  3
  Sonunda buldum ve görgüsüz gibi bir sürü almış olabilirim. Galiba bu zamana kadar bulamamızın nedeni benım gibi aşırı heyecanlanan kişiler. Özür dilerim.
  biraz talep olsun biraz da etrafımdaki vegan arkadaşlarımın tüketmesiyle aldığım tadında vanilya aromasının yoğun olduğu bir dondurma ortaya çıkarmışlar. bir daha almam ama yine de böyle bir girişimde bulundukları içinde kötü diyemem
  Bugün deneme fırsatı bulduğum ve tat olarak klasik magnumdan bir farkının olmadığını düşündüğüm vegan dondurma.
  Fiyatı 12 lira, klasik magnumun iki katı. Bu durumun İçten içe hepimizde rahatsızlık verici bir hisse yol açtığını tahmin ediyorum. İçinde klasik Magnumda bulunan tereyağı, yağsız süt tozu, peynir altı suyu tozu, süt proteini yok. Bunların tamamının yerine bezelye proteini var. Bu şartlarda iki katı fiyat biçmek yalnızca içerikten diyemeyiz. Üreticiler de buna dikkat etmiş olacaklar ki vegan magnumu diğer magnumlardan daha pahalı yapacak başka bir masraf kalemi daha eklemişler: ambalaj. Ambalajına baya özenilmiş, gözlük kabı ya da kalem kutusunun karton hali gibi diyebilirim. Bir dondurmayı muhafaza etmek için bu kadar gereksiz malzeme harcamanın nedeni ne olabilir diye düşündüm. fiyatı arttırmaktan başka bir yanıt bulamıyorum. fiyatının bu denli pahalı oluşuna Talep azlığı sebebiyle de diyemeyiz çünkü eğer bu Magnumun Herhangi bir magnumdan tek farkı hayvansal ürünler yerine bitkisel ürün kullanılması olsaydı fiyatı şimdiki halinden çok daha düşük olur, vegan olmayanların da denemek için tercih edebileceği bir sınırda tutulur ve onların da talebi yaratılarak denge korunurdu. Diğer magnumlardan bu derece pahalı olması ve ambalajı vegan olmayan insanları 'vegan ürünler lüx ve pahalıdır' yanılgısına düşürüyor. Dikkat edelim, vegan magnum 15 lira da olsa veganlar zaten alacaklardı daha az sıklıkta olabilir ama vegan dondurma kıtlığında tabi ki veganlar tarafından tercih edilir bir ürün olacaktı. Bu tür hayvansal gıdalar içeren ürünler üreten firmaların vegan ürünler üretmesi kesinlikle veganizme destekle ilgili değildir. Bunu yapmalarının sebebi yalnızca kendi çıkarları. Hem bir iki ürünle veganları da kazanıyorlar hem de algı yönetimi yapıyorlar. Vegan magnum bugüne kadar hayatımızda yoktu bugünden sonra da olmasın. Evde muzla dondurma yapmak hem daha sağlıklı hem daha uygun. Kaldı ki Bu taktiklerin sökeceği son kişileriz. Yemedik.
  Vegan magnumun ambalajının yalnızca pr için bu şekilde yapılıp yapılmadığı konusunu düşündüm. Şayet pr içinse hedef kitle yine yalnızca ve yalnızca veganlar olarak seçilmiş olmalı. Diğer magnumların pr çalışmalarına bakalım. Tv reklamları, bilboardlar, çekilişler vb yöntemler kullanılmış ama katiyen fiyatı etkileyecek ve sadece gösteriş amaçlı bir materyalin ürüne dahil edilmesiyle bu derece yüksek bir fiyat biçilmemiş. Vegan magnumun gösterişli ambalajının tanıtım amaçlı olduğunu düşünebiliriz evet, 'veganlara tanıtım amaçlı'. Bir süre sonra veganlar tarafından tanınır ve tüketilir olduğunda muhtemelen ambalajı değişecek ve fiyatı da birkaç lira düşürülecektir. Ve bu sayede biz yine, vegan olmayanların zihnine dolaylı yollardan 'siz almayın, vegan Magnum veganlar içindir' bilgisi işlenmiş olduğu için, olması gerekenden hala çok daha pahalı olan vegan magnumun fiyatının düştüğüne sevineceğiz... beklentinin bu olduğunu düşünüyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk