cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

19 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan duş ürünleri

  Vegan olsa da bir çok şampuan, duş jeli vs. İçinde paraben, sls barındırıyor, barındırmasa da paketleri çok atık üretiyor. Bu yüzden merak ediyorum sevgili sözlük kullanıcıları önerebileceğiniz katı duş sabunu, şampuanı vs. var mıdır?

  isana'nın duş jellerinin verdiği temizlik hissini seviyorum favorim limon ve lime kokulu olan. normalde fiyatı 13 tl. şuanda indirim var 6a düşmüş.

  Dalan d'olive serisi (bazı katı sabunları hariç) ve eyüp sabri tuncer'in birçok ürünü vegan ve hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemiş. Bu markalarda da paraben, sls vs. olmuyor. Ambalaj atığını azaltmak için bazı ürünlerin büyük boy seçenekleri var Örneğin vegan dükkan'da 5lt'lik sıvı sabun mevcut. Ama hem atık hem de içeriği konusunda içiniz daha rahat olsun istiyorsanız şampuan, duş jeli ve daha bir sürü şeyi evde kendiniz yapabilirsiniz. Mesela şampuan için Tek ihtiyacınız distile su, kastil sabunu ve zevkinize göre doğal yağ.

  hayvansal içerik barındırmayan ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş; kısacası hiçbir hayvanı sömürmeden üretilen malzemeler. Bu konuda detaylı bir blog var. o blogda Hem doğa dostu, hem vegan hem de atıksız duş malzemeleri için atıksız ve doğa dostu duş diye bir yazı var. hatta bunun mutfakla, kişisel temizlikle, ağız bakımıyla ilgili yazılar falan da var. hiçbir şey olmasa bile fikir olur.

  #2841 katı şampuan da aslında kimyasal madde barındırıyor. Ben 7 aydır sabun+sirke kullanıyorum. Şampuandan hiçbir farkı yok. Sabunu kendin de yapabilirsin. Ama yok yapmakla uğraşamam dersen. Instagramda "badecanlar" var sabunları çok güzel ve aynı zaman da vegan bir marka sahipleri de vegan. Oraya bakabilirsin.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk