cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan dondurma

  /
  2

  tüm sorbeler bilindiği üzere vegandır. tavsiyem mutlaka mua dondurmacısının antep fıstıklı ve bitter sorbelerini denemeniz olacaktır. evde yapılan nicecream'e yer fıstığı karıştırılarak mua'nın tuzlu yer fıstığı sorbesine benzer bir tat elde edilebiliyor. bunu dışında bir diğer favorimiz de tabii ki yaşar usta dondurmaları. vegan magnum fikrimce gereksiz pahalı, carte d'or'un vegan dondurmasını ise henüz deneme fırsatım olmadı, deneyenlerden yorum bekliyorum.

  başlığı görür görmez "mua" diye çığlık atmak istedim. mua arkadaşlar, bu benim bağımlılığım gerçekten? deneme fırsatınız olursa sakın pas geçmeyin.


  yaşadığım şehirde mua yok o yüzden mado'dan alıyorum genelde. maalesef ki çoğu zaman ellerinde olmuyor o durumlarda ise bitkisel süt + donmuş muz + kakao tozu robotta bızzz

  Lera fresca da vegan galiba ama ben zararlı olduğu için aburcubur tüketmiyorum. Evde bitkisel süt, muz ve kakao tozu ile yapılan dondurma iyi bir fikir gibi duruyor. Yapılacaksa, yenecekse bu yenir diye düşünüyorum.

  vegan olduktan sonra öğrendiğim başka bir güzelik.Muzu dondur içine biraz fıstık ezmesi biraz kakao at, blenderdan geçir mis gibi dondurma oluyor.aynı şekilde çilekli veya herhangi sevdiğiniz meyveyi dondurarakta 2 dakikada yapabiirsiniz.

  ben de evde yapıyorum. çok da güzel oluyor. donmuş muz, bitkisel süt(ben badem sütü kullanıyorum genelde) kakao, fıstık ezmesi, bitter çikolata hepsini blenderdan geçiriyorum. tekrar buzluğa atıyorum. bir iki saate iyice donuyor. çok da lezzetli oluyor.

  donmuş muzu direkt yiyin ya da mikserden geçizleyip kaşıklayın. bahariye'de modaya doğru halk eğitimin karşısında yaşar usta'nın sorbe dondurması var. aklınız çıkabilir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk