cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan arkadaş

  /
  2

  Bir sözlük buluşması talep ediyoruz artık sayın admin.. kimse yalnız hissetmeyecek, yalnız kalmayacak sevgili vegan arkadaşlarım. Kötü hissettiğizde yazın lütfen, konuşalım. Çok iyi geliyor.

  Günlük hayatta sahip olmadığım çok tatlı olduğunu tahmin ettiğim arkadaş türü. ancak kardeşimin bunu araştırdığının farkındayım. Vegan tariflere bakıp evde denediğini söylüyor. Eğer bir gün vegan olursa en yakın arkadaşım vegan olmuş olur ve dünya benim için çok daha güzel bir yer haline gelir

  Veganlikta 3. Ayım, taze bir veganim :)


  Vegan hiç arkadaşım yok ama 3 arkadaşım denemeye başladılar ufaktan.


  Yine de kendiliğinden vegan olmuş kişiler yazabilir :)

  samimiyet kurabilmeniz, ortak birçok noktada buluşabilmeniz açısından aslında navegan arkadaşlardan çok da farklı olmayan arkadaştır.vegan olalı bir buçuk yılı çoktan geçti ve bu süre içinde gerek kamplarda, gerek pikniklerde, gerek eylemlerde tanıştığım onlarca vegan arkadaş edindim. hepsi de birbirinden tatlı insanlardı, kimi açılardan birbirlerinden farklı olsalar da. ne var ki, belki uzunca bir navegan geçmişim olduğundan (ki hangimizin 'neredeyse' öyle uzun bir navegan geçmişi yok) en iyi, en güvenilir ve yanlarında kendimi en mutlu ve rahat hissettiğim arkadaşlarım navegan arkadaşlar. onları uzun seneler önce tanıyor olmam kesinlikle bunda etkili. ama maalesef onlarca vegan arkadaş tanımış olmama rağmen uzunca süreler arkadaşlık kurabileceğimi bana düşündüren bir vegan olmadı. sanıyorum hep eylemler için bir araya gelmemizden ya da veganlık üzerine tartışıyor olmamızdan ya da ne bileyim aslında vegan olmamız dışında pek de ortak bir noktamız olmadığından kendimi yakın hissettiğim bir vegan arkadaşım olamadı.benzer düşüncelere üniversiteye psikoloji okumaya gittiğimde de kapılmıştım. 'hah', demiştim, 'bir sınıf dolusu psikoloji aşığı insanla arkadaş olacağım'. ne heyecanlıydım. ahhhh, sonu kocaman bir hüsrandı tabiki. birçok konuda taban tabana zıt olabileceklerini bile düşünemezken, mantıken aslında herkesin fikir birliğine varması gereken bir noktada bile, nasıl oluyor da psikoloji okuyacağım diyen insanlar birbiriyle anlaşamıyordu, anlayamıyordum. işte vegan arkadaşlık mevzusunda da böyle sanki. vegan olmamız dışında başka bir ortak noktamız yokmuş gibi geliyor bana nedense. bunu düşünmek bana ve bu konuda benim gibi düşünenlere kalmış sanırım.


  arkadaşımında dediği gibi vegan arkadaş iyidir ama sırf sadece ortak yön vegan diyede, bütün gün veganlık hakkında sohbet etmekte garip olur. arkadaslık derdini anlayandır, iyi ve kötü günlerinde sürekli yanında olandır, herseyini paylaşmaktır sırlarını bile,,, sırf sadece vegan diye sanki biz diğer insanlardan çok farklıymışızda birbirimize destek oluyomuşuz gibi garip bi hava oluşuyor..


  arkadaşlık konusunda açığım tabii ki ama sırf sadece veganlık için değil....


  zaten internet sayesinde çok fazla bilgi sahibiyiz, veganlık için rehbere ihtiyacımız yok 😁

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk