cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan anne olmak

  Evladını da vegan yetiştirebilmek için yanıp tutuşmak.. ama bir yandan da doğru mu yapıyorum çocuğum herşeyden aliyor mu diye tedirgin olmak.. akabinde araştırmalar sonrası doğru yapabildiğini görünce gurur ve mutluluktan hindi gibi kabarmak (bkz:Swh)
  Ülke ve dünya standartları göz önüne alındığında zordur, yani çocuk okula gider kantinde kantinci kafasını karıştırır
  Toplum baskısı veganlar üzerinde bu kadar yüksekken vegan anne olmak, üzerine çocuğunu vegan yetiştirmek dünyanın belki de en zor şeyi olsa gerek.


  Anne olmayı hiç istemedim ama olsaydım bir vegan olarak çocuğumu da vegan yetiştirirmek isterdim. Ama toplumla mücadele gücünü kendimde bulabilir miydim bilmiyorum? Aile büyüklerine laf anlat, bakıcılara, öğretmenlere, diğer velilere... Düşünmek bile yordu. Bir dersten düşük not alsa suç vegan olmasında dolayısıyla vegan annede, öksürse suç vegan olmasında dolayısıyla vegan annede.


  Daha geçen gün ebru şallı çocuğunu kanserden kaybettiğinde ekşi sözlükte konuyu ne yapıp edip şallı'nın çocuğunu vejetaryen beslenmesine bağlayıp annenin ihmalinin araştırılması gerektiğini yazanlar oldu. Tüm vegan annelere sabır diliyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk