cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • tyke cafe

  2017'de açılmış, izmir, alsancak'ta, kıbrıs şehitleri'nde ösym karşısından girip, tarihi alsancak gevrekçisini geçip, sola dönünce palmiyenin altındaki kafe.

  ismi, daha çocukkken esir alınıp, işkence ile sirk gösterileri yaptırtılan ve 20 yaşında, 1994'te son sirkten kaçma girişimi sokaklara ulaşacak kadar başarılı olan ama maalesef polislerin 86 kurşunu ile hayatını kaybeden filden alan vegan ve hayvan özgürlükçüsü kafe.

  temel olarak falafel üzerine oldukça sade bir mönüsü vardır. falafel dürüm, falafel porsiyon, falafelli salata,... bornova'da yaşayıp, sırf burada falafel yemek için alsancak'a geldiğini söyleyen arkadaşımı duydum. belki de izmir'in en iyi falafellerindendir.

  son zamanlarda gözlemleyebildiğim kadarıyla izmir vegan inisiyatifi, ege üniversitesi lavender, izmir genç lgbti+, serüven kültür gibi ekiplerin etkinlikleri için sıkça tercih ettiği alanlardan biri.

  sokak hayvanları ile dayanışma konusunda faal bir noktadır. "tip" denilen kavram, bu kafede tamamen mama ve veteriner masrafı için ayrılmış kumbaraya giden dayanışma parası olarak vücut buluyor.

  Guzel falafel. Cok kedi. Biraz arka sokak. Diger bilinen vegan mekanlar gibi sadece para icin çalışmıyorlar. Mutlaka denenmesi gereken yer. Yolunuzu düşürün. Bir şey yemeseniz bile gelin diyebilmek ne güzel bir kafa.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk