cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • tuval

  tuvalin üzerine jelatin sürülüyormuş. görsel dersi iyice karmakarışık oldu “hocam ebru yapmasam olur mu?” “hocam vegan tuval bulamadım kağıda çalışsam” “hocam bu boya vegan mı?” “hocam bu fırça kıl mı?” iki resim yapacağız diye elimiz ayağımıza dolanıyor yaw. yıl 2020 vegan seçenekler niye yalnızca gıda alanında? lise 1 böyle hayal edilmiyordun inş görselden kalmam haha
  tahminimce vegan seçenekler yurtdışında az ya da çok vardır, eğer yoksa da piyasaya girmesi yakındır. lakin gıda sektöründe olduğu gibi, burada da bir pazar durumu var ve bize ulaşması biraz zaman alır gibi geliyor. şimdilik yapılabilecek tek şey, sabır gösterebilen insanlara teşekkür etmek.

  ha bir de bu ürünlerin yurtdışında üreticilerini bulup, türkiye pazarı için distribütörlük için başvurulabilir ama biraz uğraştırabilir bu seçenek (ytd)
  Pro. Degilim ama yağlı boya yapıyorum Astarsız alip uzerini 1 kat geçebilirsiniz astar kumaş boyayı emmesin diye yapılıyor diye biliyorum. Piyasada vegan astar boyası bulunabiliyordu ama ben onun yerine normal 1 kat beyaz tonlarinda boyuyorum kurutup oyle uzerine istediğimi yapıyorum oluyorda. Asıl sorun yağlı boya malzemeleri çünkü koyu renk boyalar vegan değil ozellikle koyu mavi ve siyahlar ben faberin boyalarini kullanıyorum bir yerde yazıyordu boyaları bitkisel diye.
  Yaa lutfen birileri bi yardim eeetsin vegan sanatçılara sesleniyorum boya tuval listesi yapabilecek olan veya marka adı paylaşabbilecek olan varsa lütfen yardım edin.. resim yapmadan duramam ben..
  Sanırım ince beyaz boyayla kendi astarımızı yapacağız. Yağlı boya mı akrilik mi daha avantajlı olur bilemedim. Tuval sorunundan dolayı resim yapamamak beni hayli ürküttü. Bu konuda marka bilgisi olanlar lütfen yazsın...
  Tuvaller normalde vernikle sertleştirilir. Pamuklu amerikan bezi üzerine sürülen vernikle bez sertleşir. Bazı kumaşçılarda tuval yapıyorlar. Yani jelatin kullanılan bir tuvale hiç rastlamadım her şeyin ucuzunu üretmeye çalışanların elinden çıkmıştır yüksek ihtimalle. Ama siz tuvalinizi güvenilir yerlerden alın ve verniksiz tuval almak da mümkün olduğundan riske atmayarak evde kendiniz vernikleyebilirsiniz.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk