cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • türcülük

  özetle, canlı bireylere sadece ait oldukları türden dolayı farklı bir değer biçilmesine denir. Oxford Sözlüğü türcülüğü, "insan türünün üstünlüğü varsayımına dayanarak belli hayvan türlerinin sömürülmesi ya da ayrımcılığa uğratılması" olarak tanımlar.
  insanlar türcülük yaparken türcülük yaptıklarının farkında değiller. farkına varmalarını sağlasak da oralı olmamaları beni çok üzüyor.

  özellikle son dönemde çine yapılan eleştiriler sonucunda düşündüğüm kavram.

  etik açıdan bakıldığında tavuk, inek yemek ile yarasa yılan yemenin farkı nedir?

  ikisi de çok kötü bir şey ama türkiyede sanki inek tavuk yemek doğru diğer canlıları yemek yanlış gibi gözüküyor. bunun adı türcülük olsa gerek

  her hayvanın bir birey olduğunu, mutlu olmayı hak ettiğini, hayvanlar için de özgürlük,eşitlik ve adalet olmasını savunurken, günümüzde insanlar ne yazık ki hayvanları gıda sistemine köle etmiş durumda. Adaletin, eşitliğin arandığı bir toplumda ölüm tesisleri, yani mezbahalar oldukça bu sömürü ve türcü kavram devam edecektir. türcülük kısaca ikiyüzlü ve ayrımcı bir tutumdur! tüm hissebilir canlıların yaşam hakkına saygı duyulması gerekir.

  “Kedi ve köpek için göz yaşı dökerken inek hayvan değilmiş gibi davranılıyor.”“İnsanlar güvercinleri alıyor kafeslere kapatıyor mesela.. Bunun adına da hayvansever diyorlar!

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk