cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • tüketim karşıtlığının yükselişi

  dunyanin kaynaklarinin sinirsiz oldugu, dunyanin çöp ve atıklar icin sinirsiz kapasitesi oldugu, doganin etkiye tepki vermedigi, yasam kalitesinin ve mutlulugun artan tuketimle ve tatmin ile arttigi varsayimlarinin artik gecerliligini yitirmeye baslamasiyla yukselen akimdir. mutlulugun tuketim ile ilgili olmadigini anlamak icin oncelikle tuketimin dibini gormek gerekiyor.


  son 15 yilda karbon ayak izinin giderek hizla arttigi, e-ticaret sitelerin populer oldugu, bebek bezi ve kargo paketi çöplügüne donen ulkemiz de zannimca su anda boyle bir surecten geciyor. insanlar akil sagligini korumak icin alternatifler aramaya basladi (spor, meditasyon, kisisel gelisim, felsefe vs). oncelikle bati medeniyetine ozenen toplumumuzun ve kulturumuzun hastalikli oldugunu kabul etmemiz gerekiyor ki tekrar sagligimiza kavusmamiz icin cozumler arayalim. bir firsattir bu hastalik tekrar guce kavusmamiz ve koptugumuz yasama tekrar baglanabilmek icin.

  Sömürünün iliklerimize işlemesinin ardından beklenen durum. Kapitalizmin çöküşü olarak da okunabilir.


  Ayrıca etik-politik düzlemde aşılması gereken eşikle gelecek olan.


  Önümüzdeki ütopyayı açan, geleceği çağıran olarak da görülebilir.

  Tükettiğimiz şeyin dünya olduğu gerçeğini pek bir "zeki" türler olarak yavaş yavaş anlamaya başlamızla yükselişe geçen anlayış. Umarım dünyayı yiyip bitirmeden herkesin desteklediği bir akıma dönüşür. zira evimizin başımıza yıkılmasını istemeyİZ, YIKILIRSA ALTINDA KALAN TEK BİZ (İNSAN TÜRÜ) DE OLMAYACAĞIZ.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk