cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • trakya çiftliği

  /
  3
  vegan peynir seçenekleri olan, cevizli, otlu, biberli gibi türleri ve tost, pizza peyniri gibi erimesi daha kolay ürünler üreten yerli firma. tatlı, salam, sosis gibi ürünleri de var ama benim pek hoşuma gitmedi, sürekli bir değişim ve geliştirme çabası var ürünlerinde. vegan ürünleri için tıklayınız.
  özellikle evde peynir yapmaya başladıktan sonra tadının iyice plastik gibi aşırı yapay gelmeye başladığı peynir, bence pek başarılı değiller, aynı şeyi salam ve sucukları içinde söyleyebilirim ama sosisi fena değildi bir kaç önce yediğimde
  Firma yapısı itibarıyla vegan etiği ile bağdaşmamaktadır ki bu ayrı bir tartışma konusu, ürünleri ise denediklerimden yola çıkarak söylüyorum lezzetli değiller ya bir şey eksik ya bir şey fazla gibi

  Vegan peynirleri güzel bence ama başka markanın vegan peynirini denemedim karşılaştırma yapamam.


  güncelleme: artık başka peynirler denedim ve güzel olmadığını anladım. hele ki yeni aldıklarında peynirlerin bazı yerlerinden gelen küf gibi garip tat. sadece sürülebilir sade güzel ya da idare eder.

  etiklik bakımından bakarsanız en basiti migrostan da alışveriş yapmayın. otlu sürmeli peyniri vardı sanırım almayalı baya oldu onun dışında diğerlerinin tadını geç kokusu bile kötü. eskiden yoğurtları da varmış ama beğenilmeyince geri çekmişler, tekrar çıkaracağız demişlerdi didim vegfestte konuştuğumda.

  vegan sade, otlu, rokfor ve parmesan krem peynirleri migros ve macrocenterlarda satışa sunuldu. 200 gram sade ve parmesan 13,50. otlu ve rokfor 15.25 tl.

  hayvansal ürün satan firmaların vegan alternatifler sunmalarını iyi bir gelişme olarak görüyorum. genel anlamda vegan etik ile uyuşmayabilirler. fakat vegan ürünlere olan talep arttıkça geçen zaman içinde hayvansal ürün tüketenler üzerindeki baskı da artacak ve veganlık artık sadece etik değil, ticari olarak da doğru bir yönelim olacaktır. açıkçası herkesin etik sebeplerle vegan olmasını beklemiyorum. eğer önemli olan şey hayvanların acı çekmemesi ise, ki benim için öyle, bu ister etik, ister çevresel, ister ticari sebeplerle gerçekleşsin. hayvanları sömürmeme sonucuna ulaşmak için farklı motivasyonlar mutlaka olacaktır. yeter ki bu motivasyon o hayvanları kurtarmayı sağlayabilisin, varsın herkes etik olmasın.

  Damak tadıma uygun vegan peynir bulma umudumu kaybettigim bir dönemde, sürülebilir parmesan peynirlerini keşfettiğim ve peynir arayışımı sona erdirecek kadar memnun kaldığım marka.

  sürülebilir otlu peyniriyle aşk yaşadığım marka, gerçekten kendimi zor tutup sadece kahvaltıda tüketiyor ve 2-3 günde bir kutusunu bitiriyorum. ilk sadesini denemiştim, kokusu vs (kokulu ve çok keskin kokulu peynirleri hiç sevememişimdir) hiç hoşuma gitmedi ve arayışım otlu peyniriyle son buldu.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk