cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • the future is vegan

  bazen çok umutlanıyorum, evet neden olmasın diyorum ama sonra geçiyor ve bir umutsuzluk beni alıp götürüyor. bizler görür müyüz bilmiyorum ama umuyorum ki gelecek vegan olur, zulüm biter, her canlı yaşam hakkına kavuşur, insan esaretinden kurtulur. hayali bile çok güzel değil mi...
  gelecek vegan olmak istemese bile vegan olmak zorunda kalacak bence. yaşadığımız gezegene verdiğimiz zarar çok fazla.


  hem gelişen teknolojiler hem de yetişen yeni nesilleri ve çevre şartlarını düşündüğümüzde kaçınılmaz bir zorunluluktur. aksi takdire 14 milyar insanın arzularına cevap verebilecek kadar güçlü bir gezegenimiz yok gibi.
  evet gelecek veganlık, bu düşünceyi yavaş yavaş kabullenmeye başladı insanlar. ama kadın ve erkek eşitliliğinin bile tam bir eşitlilik halini alması durumuna ulaşması için 250 yıl geçmesi gerekiyormuş. bu topluma kadının bir birey olduğunu bile zor kabullendirirken ve kabullendirmeye çalışırken hayvanlar için daha uzun süreye ihtiyacımız var gibi geliyor, tabii o kadar zamana doğa izin verir mi yoksa daha mı erken davranır, göreceğiz. ama umudumuzu yitirmeyeceğiz herkese veganlığı anlatıp etrafımızdakileri bilinçlendirceğiz, hep birlikte. biz veganlar cidden çok güçlüyüz.
  ettoburiks arkadaşlarınıza söyleyiniz sen belki vegan olmayacaksın ama ya senin çocuğun ya çocuğunun çocuğu ya da onun çocuğu vegan olacak bu nedenle fazla kasmayınız! ileride bir velet aile yemeğinde önünüze tofu güveç getirebilir siz de afiyetle yemek zorunda kalabilirsiniz.🤓
  mecburi istikamet. canan gibiler yüzünden insanlar veganlıktan korksa da gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz.
  bu söz ile insanlığa dair umudumu koruyorum. çünkü olumlu olduğu kadar gerçekçi ve okuduğumda içime bir festival havası, bir ferahlık hakim oluyor. gittiğimiz yol çok güzel... umarım bir an önce herkes bunu anlamak için kendine şans verir.


  karantina sonunda bu sloganla ilgili çeşitli tasarımlar yapmayı düşünüyorum. (bkz:vegan dövme) , resim çalışmaları gibi.

  iklim degisikliklerinin sonuclari daha da arttikca devletler zorla vegan beslenmeye gecmeye baslayacak. ayrica veganlarin da sayisinin artmasi ile beraber politikacilar vegan oylara goz dikip veganlarin hosuna gidecek dogrultada adimlar atmak zorunda kalacak. umarim sayimiz bir an once artar.

  ulkeleri veganliga gecirmek icin iklim degisikliginde uygulanan kyoto protokolune benzer bir protokol olusturulacagina inaniyorum.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk