cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sosyal medya aktivizmi

  twitterda aktivizm yapmak isteyen arkadaslar asagidaki linkten bos zamanlarinda veganlik ile akislara dahil olabilirler. yumusak dilli ve hakaretlere karsi sakin olalim lutfen. ayrica bazi kisiler veganlik hakkinda bilgi de isteyebiliyorlar. sakin kalamayacak arkadaslar lutfen bu ise kalkismasin :)

  twitter linki

  aşırı ve aşırı zorlandığım durum. her gün düzenli olarak linç yiyorum. (salak olduğumu söyleyenler, pat diye et resmi atanlar, veganlıkla ilgili çok sık paylaşım yapıp sıktığımı söyleyenler vb.) zamanla yavaş yavaş alışıyor insan ve doğru yolda olduğumu sık sık hatırlatıyorlar sağ olsunlar

  bazı durumlarda insanların suçlarının cezasını almaları bile sosyal medyadan sağlanırken çok önemli bir alan olduğunu düşündürüyor doğal olarak.seviyesiz ve saygısız insanların yıpratma çalışmalarına karşı dayanıklılık gösterdikçe bir şeylerin değişmesinde önemli bir rol alacağına inanıyorum.

  maalesef bu durum çoğu zaman kavgalarla ve kışkırtmalarla son buluyor. insanlara saygılı olamazsak, hayvanlar için beklediğimiz saygıyı biz vegan olmayan insanlara göstermezsek, daha çok insan vegan olmak yerine daha çok insan veganlar nefret etmeye başlar. sosyal medyada dilinin ayarı olmayan aktivistlerden dolayı her yer veganlarla dalga geçen captionlarla dolu. dilimizin ayarı olsun ki söylediklerimiz yerine ulaşabilsin.

  yorumsal iletişime girerken pedagojik, sade ve samimi yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum. sonuçta vicdanen bir kuzuyu öldürmek istemeyecek fakat normalleştirmenin konforunda kokoreç yemekte olan çelişik bir yapıyı ayıktırmaya çalıştığımızın unutmamalı ve sevgiyle anmalıyız.

  çoğu kişinin çekindiği için yapmadığı ya da "aman şimdi bir yorum yapıcam, ona verilen cevaplarla mı uğraşıcam" diyerek uzak durduğu şeydir.


  'in belirttiği "pedagojik, sade ve samimi" yaklaşım çok doğru bir yaklaşım olsa da, karşımızda bu yaklaşımı kabullenebilecek kişiyi bulmak genellikle %1'in altında bir ihtimal. özellikle son zamanlarda herkesin, her şeyi trolleyebildiği, çok ciddi bir diyaloğun bile abuk subuk bir goygoya çevirebildiği, manasız sosyal medya iletişiminde bana pek mümkün görülmüyor.

  Ben düzenli olarak #Veganlarneyer etiketi ile yediklerimi paylaşıyor sık sık veganlık hakkında bilgiler ve deneyimlerimi paylaşıyorum. İnsanlar bana sorular soruyor yanıtlıyorum. İnsanların ön yargılarını kırmaya çalışıyorum. Hepimiz daha çok insana ulaşmalı ve daha çok hayvan kurtarmalıyız.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk