cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Sokak kedilerini yiyen kadın

  Neredeyse çoğu navegan bu habere tepki verdi kadın çıkıp deseki siz de diğer hayvanları yiyorsunuz? Bu kadının mental durumunu bilmiyorum ama ruh hastalıkları hastanesine yatırılmasını istemişler.Keske tüm hayvanlar için aynı hassasiyeti göstersek ve sorgulasak...

  Özellikle sosyal medya da tepki verenleri görünce ne kadar iki yüzlü oldukları tekrar aklıma geliyor. Özellikle ekşi de ki hem homofobik hem veganfobik ve kadın düşmanı bir platformda bu eylemi yapan kadını linç etmeye başlamışlar. Ülkemizin bıçkın delikanlı muhteşem kusursuz erkekleri beğenmemişler bu eylemi. Anası babası bunu bir beslenme kültürünün öğesi olarak alistirsa gayet savuncacagi şey aslında bu. Ha kedi ha kuzu ha sığır hiç farketmez bir hayvanı kesip yiyecek olarak tuketiyorsunuz. Giden can ama senin ağzının tadı ve geleneklerin bozulmasin.

  Yazıklar olsun, tüylerim diken diken haberi okudum. Bu nasıl insanlık, bu nasıl bir vicdansızlık tarifi yok. Hayvan hakları yasası hemen çıksın yeter artık!!

  Buna benzer olaylar insanları ahlaki ikilemleri ile yüzleştiriyor.


  Benim de uzun süre vegan olmayı düşünmeme rağmen bir türlü başlayamadığım dönemde, medyada buna benzer bir haber karşısında "hayvan yiyen" biri olarak kendimde söz söyleme hakkı bulamamam, vegan olmam noktasında fitili ateşleyici olmuştu.


  Söz konusu Haberle ilgili diğer mecralarda yapılan yorumlara bakarsanız ahlaken bir çıkış yolu bulamadıkları için ya dine, ya geleneklere sığanabiliyorlar. ya da en kötüsü hayvan yemelerini meşrulaştırmak için kedi yemeyi normalleştirmeye çalışıyorlar.


  ama biliyorum ki ahlak, adalet, merhamet ve empati gibi erdemlere sahip kişiler bu haberden sonra sessizce kendilerini sorguluyorlar.

  Kedi yiyen kadına ses çıkarıp ayıplayıp, akşam yemeğinde diğer hayvanların etini yiyen türcü kesimi de unutmayalım.

  Insanlarin normal algisinin carpikligini gozler onune seren haber. Krdileri kesip yiyince ana habere cikiyor koyunlar kesilince bayram oluyor normal oluyor yemezsek ölürüz oluyor

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk