cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sinemaya gitmek

  geçen ay yaşadığım bir şeyi anlatmak istiyorum. sinemadan normalde patlamış mısır almam çok pahalı diye ama bir defalığına alayım dedim. sinema bileti alırken patlamış mısırı buradan alırsanız daha uygun fiyatlı olur dediler ben de öyle yaptım ve orta boy için para ödedim. meğer paketin içinde alaska frigo da varmış, orta boy mısır+frigo+içecekmiş paket içeriği. mısırı alırken frigoyu almak istemediğimi söyledim ama yemeyecekseniz alın burada kalmasın birine verirsiniz dediler ki onlar da haklılar. her alanda dikkat etmemiz gerek sanırım para kazandırmamak için bu sektörlere.
  bitmek bilmeyen reklamlar, filmlerde ara olması, fahiş fiyatlarla satılan biletler ve büfe ürünleri derken yaklaşık 3 yıldır gerçekleştirmediğim bir aktivite oldu sinemaya gitmek. öncesinde yine tüm filmlere de gitmezdim ya, arada sırada giderdim genellikle biletlere o ücretleri ödeyeceğime, filmleri bekler, orijinal dvdsini alırdım, hem kaliteli bir görüntü ile evimin konforunda izlerdim, hem de istediğim zaman tekrar tekrar izleyebilirdim, takas yapabilirdim ama sonradan ondan da vazgeçtim, fazla eşya, fazla yük oldu, biraz daha azla yaşamaya karar verince, önünde sonunda netflixten dizi, film izler oldum.
  Patlamış mısır kokusundan film boyunca sanki vücuduma biri yağlı elleriyle dokunuyormuş gibi hissettirdiğinden hiç ilgi alanıma girmeyen etkinlik.
  İnsanların bir türlü sessizce oturmayı beceremedikleri ve telefon ışığının film zevkini mahvettiğini idrak edemedikleri etkinlik. Sessizce karanlıkta film izlemek bu kadar zorsa nolur gitmesinler sinemaya :(
  bir dönem haftada en az üç kere gidiyordum. hatta bazı sevdiğim filmleri iki kere izliyordum. son dönemde ise hiç mi hiç gitmedim, gitmek istesem de hafta bir kere bile köyde olduğum için mümkün değil. tabii bunun başlıca nedeni öğrenci olmamam. ikinci ve en büyük sebebi ise projektör almak oldu. adeta sinemayı evin içerisinde yaşıyorsun. ses yok, telefon yok, reklam yok. sinemadan bir lezzet almak isteyen herkese tavsiye ederim. laptop ya da tv monitörü ile bir filmi ziyan etmeye gerek yok.
  Yaşadığım yerde sinema yok malesef gidemiyorum tabi bu sizi ilgilendirmeyebilir, ilk girdide arkadaş mısırın yanındaki dondurmaya takılmış lakin gittiği filmin yönetmenide vegan değildir muhtemelen ve parayla hayvan yemeleri mümkün, hayatımızı bu kadar uçlarda idame ettiremiyoruz malesef güzel bir aktivitedir. Karanlık kocaman bir yerde insanların usluca perdeye kitlenmesi filan sosyolojik meseledir bence. Bazı filmler evde olmuyor hocam o ses bangır bangır olacak işte filan
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk