cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • salgın sırasında dünyanın toparlaması

  malumunuz italya'da çok ciddi bir karantina uygulanmakta, bu karantina kapsamında insanlar sokağa çıkmıyor ve haliyle etkileşimi minimum düzeyde tutarak coronavirüs isimli hastalığın yayılma hızı düşürülüyor.

  tabi bu yapılırken, bunun yan etkileri de mevcut şuradan ulaşabileceğiniz instagram hesabında da görülebileceği üzere, kanal trafiği azalınca yıllar sonra kuğular venedikte kanallara geri dönmüş, sakin ve dingin şekilde akan suda, dibin görülmesine, balıkların görülür hale gelmesine neden olmuş. Tüm fotoğraflarından bulanık halde hatırladığımız venedikte aslında görüntünün ne kadar farklı olabileceğini de tecrübe etmiş olduk.

  sizin aklınıza başka neler geliyor, ya da ne tür değişimlere denk geldiniz bilmiyorum ama Mesele tabi bununla sınırlı değil, deniz, hava ve kara trafiklerinin azalması eminim karbon gazı salınımı miktarında da etkili olacaktır. daha az insan ziyaretine uğrayan doğa, yeşerecek ve biraz da olsa toparlanacaktır.
  karantina sonrası, çinde hava kirliliğinde ciddi oranda düşüş yaşanmış. nitrojen dioksit haritası çıkartılan ülkede, 2 ay arasındaki fark devasa boyutta. kaynak

  Salgının bize gösterdiği en güzel şey evde kalıp aileyle beraber olmayı öğrenmek olabilir. Yan komşumun 3 tane küçük çocuğu var ve diyorki "çocuklarımı yeni tanıyorum ve huylarını ilk defa öğreniyorum". Acı gerçekler ama bize kattıklarının cok güzel olduğunu düşünüyorum.
  Ayni zamanda herkes evinde yarım kalmış tüm işleri bitiriyor.
  1. Eski saksılarımı boyadim.
  2. Makrome perde örme hayalim vardi. Oda bitti.
  3. Bahce bakımı ve çimlendirme islemleri, çiçeklerin saksı değişimi ve budanma işleri bitti.
  4. Denemek istedigim vegan tarifler için vakit ayırdım.
  5. Yarim kalan diziler bitti.
  6. Okumak istediğim kitaplar sıralandı ve tek tek okunuyor.
  7. Insan diyeti yapmak da ayrı bir keyif 😊😊
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk