cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sağlıksız vegan ürünlerin eleştirilmesi

  yeni bir vegan abur cubur, pasta vs. tanıtıldığında direkt "omo bo çok soğloksoz, oçondo bor soro yopoy totlondoroco vor" bla bla. ben abur cuburumu da yerim, kızartmaları da gömerim, kalorileri de alırım sana ne kardeşim. neymiş sağlıksız ürünleri vegan diye paylaşmayalımmış. he sen sağlık için vegan olduysan bilemem ama ben vicdanımın rahat olduğu her şeyi yerim arkadaş. lezzetli mi lezzetli. yeni çıkan vegan pastaya da bir ton laf edilmişti. gayet de lezzetli ve SAĞLIKSIZ. buldunuz da bunuyorsunuz.
  kesinlikle ben de bu eleştiriyi doğru bulmuyorum. bunu ailem arkadaşlarımdan da duyuyorum. veganım diyorsun cips, çikolata yiyorsun her zaman bu mu sağlık diyorlar. veganlığın sağlıklı olmakla aynı şey olmadığı bilinmeli. evet veganken sağlıklı beslenmek çok daha kolay, ama bu bir zorunluluk değil.

  Vegan olduğunuz halde Ne cürretle abur cubur yersiniz?! Doğu roma vegan kilisesinin bana verdiği yetkiyle hepinizi aforoz ediyorum!

  Başlık "sağlıksız vegan ürünlerin eleştirilmesi" ama nedense sağlıksız vegan ürün tüketen veganların eleştirilmesi gibi algılanmış başlığı açan arkadaş tarafından bile. Bilinçli tüketiciler olarak bir tüketim ürününü eleştirme hakkına sahibiz. Bir markadan daha sağlıklı vegan ürünler üretmesini isteme hakkına da sahibiz. Tabii ki hiçbir vegan sağlıklı olmak zorunda değil ama insanların tükettikleri ürünlere yöneltilen eleştiriyi kişisel algılamayın. Ha bir de hatırlatmak isterim, tüketilen sağlıksız ürünler yüzünden muhtaç kalabileceğiniz ilaçların çoğu vegan olmadığı gibi o ilaçları üreten firmalar da hayvan deneylerinin faili ve hayvan çiftliklerinin destekçisi. Ama bu sadece masumane bir hatırlatma, nihayetinde eleştirilerimiz vegan bireylere değil ürünlere ve firmalara.

  ben vegan olduktan sonra daha sağlıksız beslenmeye daha doğrusu daha rahat beslenmeye başladığımı söyleyebilirim hatta zaman zaman kilo da aldım bu yüzden ama ölçü çok iyi bilmek gerekir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk