cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Sabır zorlayan anlar

  Vegan olmayan birisiyle kurduğum diyaloglarda gayet makul ve düzgünce gelen sorulara ben de aynı şekilde yanıtlar vererek karşılıklı sağlıklı bir tartışma kurabiliyoruz ama bir diğer şekil olarak saçma sapan ve zorlayıcı sorular soran insanlara belki fikri değişir ve veganlığa sıcak bakmaya başlar umuduyla gayet makul ve düzgün cevaplar vermeye çalışıyorum fakat bazen o kadar sabrım tükeniyor ki bu insanlar karşısında sinirlenme derecesine geliyorum. Bu durumla karşı karşıya kalan arkadaşların önerileri var mıdır daha sakin ve sabırlı olmak konusunda...

  navegan birinin dibime girip uzaylı görmüş gibi "aç mısın? bir hastalığın var mı?" dediğinde kalan son sabrımı tükettiğim andır. bunun yanında hepimizin sürekli duyduğu argümanlar da enerjiniz kalmadıysa sabrınızı zorlayabilir.

  Karşıdaki kişinin öne sürdüğü tüm argümanların çürütülmesinin ardından, yine aynı kişinin kendisi için bol sütlü kahve söylemesi. En mantıklı tavır o ortamdan uzaklaşmak. Anlatmaya, ispatlamaya çalışmak çok yoruyor ki zaten insanlar ikna olmak için hazır olduklarında sizi buluyor.

  kendimden örnek verirsem bende uzun süre vegan değildim ve bu konuyu 1 yıl kadar görmemezlikten gelmeyi tercih ettim. hatta aslanlarda et yiyor diye kendimi savunmuşluğum bile var, nasıl olduysa tüm bu klasik argümanları bir çok şeyde olduğu gibi beynimize sokmayı başarmışlar. Ama Ne zamankiforks over knife , cowspiracy izledim ertesi gün vegan olmaya karar verdim. o yüzden bu tarz belgeselleri izlediyseler konuşulabilir diğer türlü siz ne kadar iyi anlatsanızda bir çoğu anlamamak için her şeyi yapıyorlar. Bence değişime olan korkudan dolayı olabilir. o yüzden bu belgeselleri bile izlemek istemeyenlerle uzun uzadıya tartışmaya girmek mantıklı mı bilmiyorum ama tabi karşıdaki insana göre değişebilir bu durum. o yüzden karşınızdaki kişiye göre karar vermeniz çok önemli.

  ÇOK HAYVAN SEVER VE HAYVAN HAKLARINI SAVUNDUĞUNU SÖYLEYİP 10 DAKİKA SONRA TABAĞINDA BİR HAYVAN YİYEN TİPLERDİR. GERÇEKTEN İKİ YÜZLÜ OLMAMAK GEREKİR, HAYVAN HAKLARI VEGANLIKTIR.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk