cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 20 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ricky gervais

  dünyaca ünlü komedyen, bahsetmediği (sataşmadığı) konu kalmadı neredeyse. siyaset, din, lgbtq+, hayvan hakları, çocuk sahibi olmak vs vs gerçekten her konuya salça oldu bildiğim kadarıyla. vegan olduğu için bu sözlükte başlığı olması gerektiğini düşünüyorum. bunun yanında lgbtq+ haklarını savunan bir ateist olduğunu belirtmeden geçmeyeceğim. savunduğu konular, görüşler hakkında dahi eleştiri yapıp, bolca espri yapabiliyor. stand-up, aktörlük, yapımcılık ve senaristlik bildiğim meslekleri arasında.


  edit : link yenilendi ama video kaldırılmış sanırım
  insalıktan ne kadar bunaldığı hakkında döktürdüğü video ise (3:20'den sonra başlıyor);
  video

  EN
  "I don't care about being dead because I'll not now when that happens, that is the best thing about being dead, it's like being stupid, it is only painful for others"
  TR
  "Ölü olmayı umursamıyorum, çünkü gerçekleştiğinde farkında olmayacağım, ölü olmakla ilgili en güzel şey bu, aptal olmak gibi, sadece diğerleri için acı verici."

  Sözünü söyleyen komedyen, çok iyi gözlemleri ve çıkarımları var. insanlığın hayatta ne kadar boş konular üzerinde ne kadar kafa yorup enerjisini harcadığını öyle güzel hatırlatıyor ki.

  Transfobiktir. Savaşımız tek cephede değil maalesef. İnsanları aşağılamadan da ofansif mizah yapılabilir. Gerçek kara komedi bu değil -_-

  trans bir insanla ilgili şaka yaptığı için transfobik olduğunu zanneden insanlar var gerçekten ahahaha. ricky gervais gibi donanımlı, bilgili ve akıllı bir adamın transfobik olduğunu zannetmek de ayrı bir mantık yoksunluğu. yukarıdaki arkadaş gibi her şeyden kolayca "offended" olan, snowflake, sjw sürüsünün anlayamayacağı derinlikte bir şaka yapmıştır geçmişte Caitlyn Jenner ile ilgili. ve şakanın hedefi caitlyn jenner'ın transeksüel olması bile değildi. bir insan transeksüel olunca dokunulmaz oluyor sanki :d geçmişte pedofili ile ilgili de tonla şaka yaptı ricky gervais. bu onun pedofili olduğu anlamına mı gelir? bir de savaşımız tek cephede değil yazmış asdjsajd. kendi adına konuş, ben veganlık çatısı altında sadece hayvanlar için mücadele ediyorum onları yiyenler için değil.

  transfobik olmaktan ziyade tipik ortalama cahil eril erkektir. hassas ayrımlara aklı ermez. kafası basmaz zira ayrıcalıklarının sefasını sürmeyi sever. o ayrıcalıklar ürettiği mizahı desteklediği ve kendisine para kazandırdığı için de bundan vazgeçmez. pedofili şakaları da tehlikeli ve malcadır. şovlarının, dizilerinin dışında da yani bağlamdam çıkarak bu mizahı sürdürür ve bu mizah tarzı kaba eril sürüleri güldürür. "ben insanları sevmiyoruım yaa" yüzeyselliğine oynayarak orta sınıfın içi boş öfkesine mizah pazarlamayı sever.


  kaldı ki vegan da değildir. son bir yılda olduysa bilemem.


  ama o eril camia içinde dönüşüme açık olan tip profilinin de ta kendisidir kanımca. dönüşecektir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk