cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • paz

  paz: paris animaux zoopolis, 2015'te başlatılan ve paris'te vahşi hayvanların yer aldığı sirk gösterilerinin yasaklanmasını amaç edinen "hayvan esaretsiz paris" kollektifinin 2017'de aldığı dernek hâlidir. faaliyet alanları paris olmakla beraber ülkenin genelinde uygulanan zulüm pratiklerini kamu bilgisine sunar, belgeler, ve hükümetten men hareketi talep ederler. bu pratiklerin arasında belediye tarafından masif fare ve sıçan katli, birey tarafından canlı balığı yem olarak kullanarak yapılan balık avı yer almaktadır.


  ismini kanadalı yazar ve düşünür sue donaldson ve will kymlicka'nın "zoopolis: a political theory of animal rights" kitabından alır.


  kurucuları amanda sansivens ve philippe reigné'dir.


  liminal animals -liminal hayvanlar kavramını bilgime katmışlardır (fareler, sıçanlar, güvercinler gibi).


  yaşayan bütün varlıkların barışçıl biraradalığı prensip ve hedefleridir.


  anaakım veya geniş okuyucu kitleli basında aktüel eylemlerine paralel fikir beyan ve çağrı metni yayımlarlar. paris metrosunda çoğunlukla reklam, nadiren bilgilendirmeye ayrılan alanlarda afişleri yer almıştır (bir örnek , ve bir tane daha). dört yıl süresince pek çok protesto organize etmiş ve sözcülüğünü yapmışlardır.


  kasım 2019'da paris belediyesi, paris konseyi huzurunda vahşi hayvanları hapseden hiçbir sirke ev sahipliği yapmayacağını açıklamıştır.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk