cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • paris iklim anlaşması

  2016 yılında iklim değişikliğinin azaltılması, adaptasyonu ve finansmanı odaklı, UNFCCC kapsamında imzalanmıştır. amacı küresel anlamda gerçekleşen ısınmayı, sanayi devrimi öncesi seviyelere çekmektir. anlaşma gereğince her ülke, küresel ısınma katkısını belirleyerek, bunun karşıtı olan mücadeleyi sergilemek, planlamak, finanse etmek ve düzenli olarak raporlamakla yükümlü.


  191 ülke tarafından imzalanmıştır ancak türkiye ve iran imzalamayan ülkeler arasındadır. ırak da bu ülkeler arasındaydı ancak cumhurbaşkanları tarafından anlaşma onaylandı. çok dikkat çeken amerika birleşik devletlerinin 2020'de anlaşmadan ayrılması idi. ancak onlar da 2021 yılında tekrardan katıldılar.


  dünyanın geleceği için, yeterli ya da değil orası tartışılmakla beraber, bir çaba ortaya koyulması adına kurulmuş bir organizasyon ve düzenlenen bir anlaşmanın iran ile beraber onaylamayan tarafında olmak kendim ve ülkem adına utanç verici. detaylar için wiki


  not: wikipedia linkini ingilizce kaynaktan verdim. türkçe kaynak çok kısa ve yetersiz.

  Maalesef Türkiye'nin onaylamayan ülkelerin arasında olduğu, geleceğin dünyası için faydalı ve gerekli şartlar barındıran antlaşma.

  umarım en kısa sürede ülkemizde bu antlaşmayı onaylar ve bir an önce toplum olarak bilinçli bir şekilde eyleme geçmiş oluruz

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk