cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

18 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • özentilikten mi vegan oldun sorusu

  En saçma sorulardan birisi, keşke siz de özenseniz... sosyal medyada, eşte dostta, televizyonda gördüğünüz saçma sapan davranışlara, düşüncelere özeneceğinize keşke buna da özenseniz ya da özenen ve benimseyen bireyleri küçümseme amacıyla bu soruyu sormasanız.

  Aynen öyle! Özentilikten vegan olduk, özendik efendim özendik. Hayvanların sömürülmesine ortak olmayan bir yaşam şekline özendik. İnsan türü hiyerarşinin en üstündedir, her şey insanoğlu için yaratılmıştır, biz dünyanın merkeziyiz yalanını yıkmaya ve yıkıma yeme şeklimizi değiştirerek başlamaya özendik. Köpeğimizi, kedimizi severken inek, koyun, tavuk ve daha niCe hayvana acı çektirme ve öldürme iki yüzlülüğünü devam ettirmemeye özendik. Özendik de özendik…

  özenti buysa sevdiğimiz kadına özenmiştik. bir de çok yakın arkadaşlarıma. sevgili gitti, veganlık daim olsun.

  bunu diyene söylencek çok bir şey yok, zira karşındakini eleştirip pek kendine bakmayan bir insandır genellikle böyle yaklaşabilenler. özenmenin adı kötüye çıkmış. halbuki çocukluğumuzdan bu yana gelişimimizde hep kendimize iyi ya da kötü gördüğümüz davranışlar belirler ve bu davranışları gördüğümüz kişilere özenerek onları kopyalayarak davranışı hayatımıza yerleştiririz. dolayısıyla, çevreye, doğaya ve hayvanlara saygısı olduğunu gözlemlediğim kişilere özendim ben, özenti birisi olarak vegan oldum ve bundan dolayı iyi hissediyorum.


  sen sanıyor musun ki, bugüne kadar benimsediğin, politik, toplumsal, sosyolojik, psikolojik, savunduğun tüm görüşleri, sen sıfırdan buldun? bir yerde gördün, sevdin, hayatına ekledin. başka bir kişiye öykünerek, özenerek kazandın.

  evet. aklımda veganlık yokken bir arkadaşım vegan oldu, özenip 3 ay sonra da ben oldum.


  nesine özendim?

  ikiyüzlü olmamasına, türcülük yapmamasına, binlerce hayvanın yalnızca kendisi için katledilmesini istememesine, doğayı korumak istemesine, milyonlarca litre suyu boşa harcamama çabasına özendim.


  iyi ki özenmişim.


  gerçekten kötü karakterlerin aktörlere yapışması gibi, kötü anlamlar da kelimelere yapışıyor rezalete bak, özenmek kötü bir şey sanki... git iyilik yapan, art niyet taşımayan birini bul ve özen mis gibi işte. ülkede herkes çakal olup, etrafındakileri kazıklamaya özendiği için, özenmenin kötü bir anlam ifade ediyor olması gayet normal, iyiye özenen yok ki.

  ananemin sürekli sorduğu soru, kime özendin de et yemiyorsun? Kİmseye özenmedim aşkım siz beni vegan yaptınız. siz her kurban gözümün önünde kestiğiniz hayvanların kafalarını, kafası kesildikten sonra koşan tavukları görerek vegan oldum ben aşkm özenmedim sadece bilinçlendim.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk