cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • oksidasyon

  oksidasyon, yani oksitlenme, yani paslanma. Hücre hasarının en önemli sebeplerinden biridir. vücutta inflamasyonu(*) ve oksidasyonu artıran süreçler yaşlanmayı, kronik hastalıkları ve kanserleşmeyi kolaylaştırır.

  arabaların akü başları oksit bağlayıp elektrik geçirmeyince araba çalışmaz. sıcak su dökülerek oksit giderilir. damarlara böyle basit bir işlem uygulanamayacağına göre oksitlenmeyin.

  Kötü bir olay gibi bahsedilmiş ama hayatın devamı ve kanserle savaş için şart olan bir kimyasal süreç.serbest radikaller fazla olduğu zaman hücreye zarar verir.onun dışında oksidasyon olmasa hayat olmaz.

  bir atom, molekül ya da iyon türünün elektron kaybetmesi sonucu yükseltgenmesi ve yeni tür/türler oluşturması olayı. örn. demir atomunun havadaki oksijen ile etkileşime girip, elektron kaybetmesi ve demir oksit/pas türünün oluşumu.

  canlılarda bazı karbonhidrat, yağ ve protein yapıların metabolik olarak parçalanması sonucu oluşan zararlı serbest radikal türler ve hücrelerimizi bu reaktif türlerden koruyan anti-oksidanlar vardır. <3


  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk