cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ne yiyorsun sorusuna alternatif cevaplar

  kuruyemiş diyorum ben dalgasına bazen, vegan olmayan bireylerin, vegan olmasının önündeki en büyük engel "protein" olduğu için, genellikle bu soru bir vitaminle bir mineralle beraber sorulabiliyor ama genellikle protein odaklı geldi bana bu soru.
  Vegan olmayan bir sevgilim olmuştu. Tanıdığı tanımadığı herkes gidip "bir şey sorabilir miyim" deyip "ya siz dışarı çıkınca ne yiyorsunuz" diye soruyordu. O da "biz pek yemek yemiyoruz" diyip konuyu kapatıyordu.
  nohut fasulye bulgur pirinç barbunya mercimek bezelye havuç domates salatalık biber patlıcan kabak brokoli karnıbahar ıspanak marul muz portakal elma çilek armut ayva badem fındık fıstık kaju. ya yordunuz valla. yenilmesi normal olan her şeyi yiyoruz işte..
  kültüründe zaten çorba + sebze yemeği + pilav + salata ile akşam yemeği yapmak var olan bir toplum olarak sorulması gerçekten saçma bir sorudur. gerçi en alakasız yerlere peynir altı suyu tozu, bulyon vs koyulduğu için ben bu soruya (iyi bir tavırla sorulmuşsa) düzgünce açıklama yapıyorum. değilse de 'önüme gelsin diye birileri sömürülmemiş, acı çekmemiş olan şeyleri yiyorum' diyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk