cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • navegan yemeklerin yapılış videolarını izlemek

  ben de izliyorum. neden izliyorum hiçbir fikrim yok ama izliyorum bir şekilde insanın hoşuna gidiyor ama neden gidiyor hiçbir fikrim yok.
  İğrenç ama bazen o yemeği nasil veganize edebilirim diye yada yemeğin dışında yemek yapan kişiler ortam sohbet vs için izliyorum ama bu iğrenç görüntüler barındirdiğı gerçeğini değiştirmez..
  vegan versiyonunu nasıl yapabilirim diye izlemeyi denesem de aklıma görüntülerle beraber büyük bir mide bulantısı da geliyor. bu yüzden o yiyeceğin vegan tarifi olduğu sürece, zorunda olmadıkça izlememeyi tercih ediyorum.
  Her şey güzel giderken malzemelerin tam ortasına yumurta kırılması ya da güzelim sosa tavuk atılmasıyla kapattığım videolar. Çok severdim vegan olmadan önce izlemeyi artık midem kaldırmıyor... Acil hızlandırılmış vegan yemek videoları yapılmalı
  eskiden izlerken hosuma giderdi. simdi bilincli oldugum icin izlerken vegan olmadan once hic yememis gibi "bunu bir hayvana nasıl yapabiliyorlar?" diye sorguluyorum kendi kendime. neyin ne oldugunu bildikten sonra hepsi coook fazla geliyor. ozellikle yumurtaya oyle seyler yapiyorlarmis ki bazen agzim acik kaliyor.

  Arada sırada yaptığım eylem. Nasıl veganlaştırabileceğimi bulmak için izliyorum tamamen. Vegan olup düşünce yapımın değişmesinden sonra kullandıkları hayvansal ürünleri bir "malzeme" olarak görmem mümkün değil, o yüzden rahatsız edici oluyor zaman zaman.

  navegan yemeklerin vegan versiyonlarının yapılış videolarını izliyorum. köftenin vegan versiyonunu yemek çok daha iyi hissettiriyor çünkü :)

  Beni çok şaşırtıyor açıkçası, insanların bu kadar rahat hiç düşünmeden hayvanları (cesetleri) kullanmaları dokunmaları sonra tadına bakmaları. Yamyam kabile belgeseli tadında izliyorum.

  herkesin vegan olmadığını hatırlatır.


  instagram keşfette gezerken bir anda yumurta kırılma görüntüsüyle terorize olup hemen çıkıyorum

  ve o an hatırlıyorum ki vegan bir dünyada yaşamıyoruz...

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk