cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • navegan çevreciler

  ikiyüzlü bir davranıştır. bugün artık hayvansal ürün kullanımının çevreye verdiği zararlar tamamen ortadayken vegan olmadan çevreci olduğunu zannetmek gerçekten içler acısı.
  balıkları kurtarmak için plastik şişe, pipet kullanmayan insanlar var evet çok güzel bir davranış ama balıkları yememek onlar için daha iyi bir kurtarılış olmaz mı?

  bu konuyla ilgili okuma yapmıştım bir ara ve çoğu çevreci kuruluşun da 'ödenek' için iki yüzlülük yaptığını biliyoruz. gerçekten çelişkili bir durum içerisindeler ve tartışmaya dahi girmekten kaçınıyorlar. hayvanlar zarar görmesin diye türlü önlemler almaya çalışıp hayvanları yemek...

  Naveganların çevreyi koruma örnekleri:


  - balina avcılığı yapan koca koca gemilerin önüne botlarla çıkıp uğraş didin onları engellemek ve kazanılmış bu haklı zaferi ton balığı yiyerek kutlamak.


  - amazon ormanları yok olmasın diye bas bas bağırmak, sonra et yemeye ve süt içmeye devam etmek ( büyükbaş hayvan çiftlikleri Amazonlardaki ormansızlaşmanın birinci nedeni)


  - küresel ısınmayı durdurmak için neler yapabiliriz, bu sera gazı emisyonunu nasıl azaltacağız adlı çalışmayı pirzola yiyerek yürütmek ( Sadece en büyük üç et üreticisinin seragazı emisyon miktarı BP, Shell ve Exxon gibi büyük petrol şirketleriyle neredeyse eşit oranda)


  not: bahsetmeden geçemeyeceğim kendileri navegan hayvan severlerin benzeşidirler.

  samimiyetsizliktir yani. vegan olmayıp nasıl çevreci olunur ? bu şey gibi suyu israf etmeyip tonlarca su harcanan hayvansal gıdaları yemek gibi komiklik sinirlendim durduk yere

  Konuyu bu açıdan ele almamış olabilirler diyeceğim, ama yine de anlamlı gelmiyor bana. Çevre için ne yapabileceğini araştıran bir insanın elbet bir gün karşısına veganlık çıkacaktır. Üstüne gidilmezse, "çevre ile kast edilenin sadece hayvanlar olduğunu düşünebilirler" desem, iklim değişikliği ile mücadelenin en etkili yolunun bu olduğu bilgisiyle de mutlaka karşılaşacakları için bu da çelişkili kalıyor. Gerçekten ilginç ve tutarsız bir yaklaşım. Bu insanların kendilerini çevreci görmelerindeki temel motivasyonu bilmeden anlayabileceğimizi düşünmüyorum. Gerçi bilsek de yine anlamlandıramayabiliriz.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk