cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • narsisizm

  medeniyetin açtığı yaradan şekillenen bir hastalık, tüm dünya insanlarına bulaşmış bir virüstür.


  kendini sevmekle alakası yoktur. bilakis kendini kendine karşı sevilebilir kılmak için diğerlerinin ilgisine muhtaç bireylerin içinde olduğu bir haldir narsisizm.


  narsisti kendi dışında kimse iyileştiremez. yerleşik bir kurban psikolojisiyle hareket ettiği için iyi davranışların kıymetini bilmez ve çevresine asla açık bir kalple güvenemez.


  bir karadelik gibi sizden aldığı enerjiyi hiçbir değere çevirmeden yutacaktır. ne kendine, ne çevresine kıymet vererek, sadece ilgiden aldığı geçici tatmini abur cubur gibi yemeye devam edecektir. ne doyduğunu hisseder ne de aç kaldığını, sadece yer ve yer.


  kendisiyle baş başa kalma ve ne olduğuyla yüzleşme noktasına ulaşana kadar bu böyle sürer. size ulaşamazsa başkalarıyla sizi rahatlıkla ikame eder, ben olmazsam ne yapar diye düşünmeyin hiç.


  içine doğduğumuz düzenin birer ürünü olarak hepimiz narsist, manipülatör, faşist davranışlar sergiliyoruz. önemli olan bunun farkına varabilmek için niyet etmek ve çaba göstermek. kolay gelsin..


  konuyla ilgili kitap önerisi : narsistle ateşkes

  narsist kisiler ayrica empati kurmakta da zorlanirlar. bu yuzden vegan olmalari cok zordur. vegan olsalar bile veganligi kendi egolarini beslemek icin kullanirlar

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk