cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • moby

  vegan amerikalı müzisyen. 20 sene önce terkedilmiş bir fabrikada yaşamış maddi zorluklar yüzünden. ve o zaman veganmış. mercimek, makarna, yulaf, kahverengi pirinç yediğini ve vegan olmanın aslında düşünülenin aksine maliyeti yüksek olmadığından bahsediyor.
  ayrıca veganlık dışında şöyle sevdiğim bir twiti var kendisinin :) twit
  Gerçekten ilham veren bir sanatçı ve aktivist. Yıllardır küresel ısınma, veganizm ve hayvan hakları konusunda bilinçlendirmeye çalışıyor insanları. İki kolunu kaplayan şu "animal rights" dövmesinden ben de istiyorum :)

  zülal kalkandelen'in vegan devrimi ve hayvan özgürlüğü adlı kitabı için röportaj yaptığı müzisyen. ilk albümünün adı animal rights.

  çok ilginç gerçekten, 2000 yılında bile görenler, farkına varanlar, bağlantıyı kuranlar varmış. bizde daha çok yeni (5-10) yıldır gündemde ve merkezlerden (istanbul, ankara, izmir) uzakta duymaya başladığımız bir duruş oldu veganlık. keşke 20 sene öncesinde de gördüğümüz, bildiğimiz bir duruş olsaymış.

  iyi niyetle bile tahrif etmek istemediğim "why i'm a vegan" başlıklı ted konuşmasına şuradan ulaşılabilir.


  esra çakmak (çevirmen) ve can boysan (gözden geçiren) sayesinde türkçe altyazı opsiyonu bulunmaktadır (video penceresinde yer alan ayarlar kısmından seçilebilir).

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk