cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • melike dede

  "melkeontheroad" instagram hesabının sahibi olan vegan gezgin, blogger. minimalist gezgin, instagram hesabı üzerinden insanlara veganlıkla alakalı kitaplar ve websitesinde ziyaretçilerine forks over knives , cowspiracy gibi belgeselleri tavsiye ediyor.  seviyorum bu tarz özgür ruhlu insanların, böyle güzel bir biçimde az ya da çok kitlelere hitap ediyor olmasını. bu hitabetin içinde veganlığa yer verip, tercih ettikleri güzel yaşam içerisinde veganlığın da rahatlıkla sürdürülebilir olması ayrı bi hoş zaten.

  kamptır, karavandır, gezidir yazılarına bayıldığım, selcuk örgenle inanılmaz karadeniz çekimleri yapıp kendilerine hayranlığımızı bir kat daha arttıran, vegan içerik üretmemin gerekliliğini her fırsatta söyleyen, yargısız, özgür, samimi kişidir melkeontheroad. veganpatates youtube sayfasında benimle sohbet etmiştir.

  oğuz kınıkoğlu ile beraber yaptıkları vegan patates bölümleri pozitif ışık yaymaktadır. çok sevimliler:) özellikle “veganlığı nasıl anlatmalıyız?” bölümü, genel popülasyonun kafasındaki veganlar “agresif, narsistik, üsttenci ve kendi düşüncesinde yobaz olabilir” önyargısını - algısını tek bir video ile sönümleyebilir. Üstten ve ayrıştırmacı olmayan, pozitif, hoşgörülü, bilimsel destekli duruşlarını, (genel popülasyona) ana meseleyi anlatmak açısından oldukça anlamlı bulduğumu söylemeliyim. Bu yaklaşımı, halkla ve farklı öznelerle iç içe oldukları deneyimler ve birliktelikler de üretmiş olabilir. (mecburi hizmetle ücra bölgelerde bulunmuş olma; farklı geziler, yerler, kültürler, beraberlikler vb). Duruşlarının, gerçekten daha çok hayvanın varoluşunu olumlu yönde etkilemek, sömürüsünü engellemek ve ilişkili olarak da yerkürenin tahribatını sınırlandırmak yönünde olduğu, birey olarak kendilerini ön plana çıkarmak yerine fikrin arkasında durma tercihlerinden de anlaşılabiliyor.


  Kişisel bakışım, “önemli olanın daha çok insana ulaşmak, bilgilendirmek, yaygın etki alanını genişletmek, ve herkesin “belli oranlarda“ bilincini arttırarak, etkileşim alanı daha yüksek olan bir kurguya ulaşabilmek….” yönünde olduğu için, “büyük resmi görebilmelerini” anlamlı buluyorum. Seslenişlerini daha gerçekçi bakış açısı ve ulaştıkları kitlenin sosyal kültürel entelektüel demografik yapısını göz ardı etmeden yapmaları ve empati kurabilmeleri oldukça değerli. Takdir edilmeyi hak ediyorlar gerçekten:) emeklerine sağlık…

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk