cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • medyanın sürekli veganlığa saldırması

  tabi ki milyar dolarlık endüstriler olan hayvancılık, sağlık sektörünün baskısı ve üstüne bir de insanın "alışkanlıklarının değişmesi" ile alakalı bir konu olması eklenince savunma mekanizması bu sefer sadece psikolojik olarak değil, bildiğin modern medya savaşı kıvamında ilerliyor.

  yine ekşi sözlükte "vegan bir ailenin çocuğunun yetersiz beslenmesi" ile ilgili bir başlık tepeye fırlamış bugün, görünce yazmak istedim. tabi vegan olmayan ailelelerin çocuklarının hayatını kaybetmesi haber niteliği taşımadığı için, ya da kimsenin işine yaramadığı için bu haberleri görmeyen insanlar, sorunun vegan ebeveyn özelinde değil komple veganlıkta olduğunu düşünüyor doğal olarak. aman diyim gidip başlığı okumayın, yine mühendislik, psikoloji, iktisat vb mezun olan insanların diyetisyen vari yorumlar yaptığı, hakaret ettiği ve aşağılamaları ile dolu bir başlık olmuş.

  sabah sabah yükseltti beni yeterince gördüklerim, ny post gazetesinin haberi üzerinden büyük bir linç girişimi başlamış durumda, gerçekten ssg'nin "kutsal bilgi kaynağı" olan sözlüğünün, kanzuk tarafından "kutsal para kaynağı" ve "kutsal çöplük kaynağı" olması çok kötü bir şey. zaten milletçe hap bilgiye hastayız, ufak bir bilgi kırıntısı üzerinden herhangi bir konuda prof. gibi davranmayı severiz, ekşisözlük gibi yalan/yanlış bilgi dolu bir platform bu yatkınlığın üzerine eklenince, dünyanın en kötü ikilisi ortaya çıkıyor malesef.
  çok sık karşılaşılan bie durum olsa da geçenlerde bir sabah programında veganlığın sağlıklı olduğunu anlatan bir adama denk gelmiştim. hatta yanılmıyorsam sütün sağlıksız olduğundan bahsediyordu. bir sabah programında bunları söylemesi çok hoşuma gitmişti.
  eğer sizi besleyen reklamların yarısı hayvan sömürüsünden geliyor ise her türlü veganlığa saldırmak zorundalar. medya dediğimiz şeyin gerçek anlamda medyasına dünyanın dört bir tarafında da çok az rastlanır. saldırmaları gayet doğal.
  hiç şaşırmadığım bir durum. sektör çok büyük. bu sömürüden kazanç sağlayan kimsenin işine gelmiyor veganlık. hemen karalamalar başlıyor. el kadar bebeği sadece patatesle beslersen tabii ki ölür. ama bunun altında yatan anne babanın bilinçsizliğiyle değil veganlıkla uğraşmayı tercih ediyorlar. medya her konuda böyle çünkü medyayı yönetenler bunu istiyor, herkes birilerinden fayda sağladığı için gerçekleri halka yansıtmak da neymiş! aman kimsenin ayağına taş değmesin, herkes parasının menfaatinin peşinde.
  geçen gün babam internette bir haber görmüş gelip bana anlatıyor. bir aile bebeğini vegan beslemiş bebek de ölmüş. vegan olmayan ailelerin bebeklerinin ölmesi haber değeri taşımadığı için, bu haber şimdi aylarca gündemde kalır. çok şaşırıyorum gerçekten.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk