cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Marsilya, La Casa De Papel, Anti-türcülük

  Marsilya (Luka Peros), soyguncu çete üyelerinin, soygun sırasında oluşabilecek olası acil sağlık durumları için, ameliyat denemesi yaptıkları kobay domuz sahnesinde (üçüncü sezon), domuza dokunmayacağını belirten karakterdir.


  - Denver ve Palermo, Hem tetikçi hem hayvan aktivisti misin? insanları öldürüyorsun, sorun ne anlamıyorum? dediklerinde,


  - Marsilya, insan başka, hayvan başka… hayvanları severim demiştir.


  - Prensiplerim var, hayvanlara eziyete karşıyım. Savaştaydım, hayvanlar insanlardan iyi. yanımda bir köpek vardı, İnsanlar gitti, ama o köpek yanımda kaldı diyerek domuzu kesmeyi reddetmiştir.


  - Hayvan hakları koruyucusu katil diye alay ettiklerinde ise söyleminde oldukça kararlı olmuş, Denver’la giriştikleri güç çatışmasında Denver’ın boğazına neşter dayayarak “domuzu kesmem” diyerek mekanı terk etmiştir.


  Yapımın senaristleri “fenomen” belgeselinde (41.15) bu sahnenin yazım hikayesini detaylı olarak aktaracaktır.


  Marsilya karakterinin (luka peros) bu sahnedeki duruşu, köpeği Pamuğa olan düşkünlüğü ve tüm bunların sevimli, ikilikli ve ince nüanslarla sinema ekranına aktarılış biçimi (türcülük karşıtı) izleyicinin içinde sıcak bir dokunuş etkisi yaratacaktır.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk