cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • makarna

  kelime anlamı hamurdan yapılan yemek. benim için anlamı hayat. haftanın 7 akşamı yesem ve 1 yıl boyunca buna devam etsem sıkılmam. tam buğday olanlarının 100 gramında 11-12 gram kadar protein de var daha ne olsun. bana göre en güzeli ketçaplı mısırlı olanı. market makarnalarının yüzde 90ı vegan, yumurtalı olan birkaç seçeneği var zaten önlerinde yazıyor yumurtalı makarna diye.
  İçinde genellikle sadece un su tuz bulunan yiyecek. Ama ev makarnaları yumurtalı yapıldığı için sanırım insanlarda makarna yumurtalı olur algısı var gibi. vegan makarnayı nereden alıyorsun ve benzeri sorularla karşılaşıyorum bazen.
  Ben genelde uzun makarna severim. Favori ikilim linguine ve spaghetti. Sos olarak spaghettiyi domates soslu sarimsakli ve linguineyi her seyle yemeye bayilirim. (Ee linguine spaghettinin duzlestirilmis hali dediginizi duyar gibiyim. Haklisiniz...)

  Makarna pisirirken puf noktalar: su kaynamadan makarnayi icine atmayiniz, uzun makarnalari ikiye bolmeyiniz, pakette yazan kadar pisirmeye dikkat ediniz!

  Pastavilla firması, katkı maddesi kullanmaksızın sadece sarı bezelye unundan, vegan, glutensiz, "veggipasta" ismiyle makarna üretmeye başlamış.


  350 gr.lık paketlerde satılan, Abd menşeli ürünü 32,75 tl.ye aldım. Bu tür bir ürün için sürdürülebilir fiyatı olmadığı kanaatindeyim. Lezzeti ise standart makarnaya epey benzemekle birlikte çok az da olsa bezelye tadı var.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk