cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • levent boran

  /
  2

  Sözlüğe ciddi katkı sağladığını ve veganlıkla ilgili ciddi çaba sağladığını gözlemlediğim yazar. Çabasını taktir etmekle beraber sonucunun Olumlu ya da olumsuz olmasını pek göz önünde bulundurmuyorum bunu yazarken zira her düşünce yapısının önemi var sözlükte.


  Keşke her yazarın herhangi bir başlıkta fikrini belirtmesini, kendisine yöneltilmiş bir hakaret gibi algılamasa ve herkese saldırmasa. Sağolsun özel mesaj üzerinden ve başka bir sözlük yazarına da verdiği yanıtta yönelttiği "ağzımı burnumu kırarım" gibi tehditler savurmasa, çok medeni düşünceler ve araştırmalar içerisinde iken bu tarz primitiv yöntemlere yönelmese daha iyi olur sanki.


  Hummalı bir çalışmayla, bitmek tükenmek bilmeyen öfkesi ve fikirlerinin onaylanması arzusuyla sözlüğü bitirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.


  Bir süredir sözlüğe yazmıyorum, dönüşüm arkadaşın başlığı ile olsun. bu arada her ne kadar fikirleri benim düşünce yapıma ters olsa da mesajlaşma üzerinden atışsak da engellemediğim ama beni engellemiş yazardır. Bu entrynin altına "engellediğim bir embesil" gibi bir girizgah ile yorum yapabilir. Nedense vegan sözlükte yazarken ve instagram hesabındaki paylaşımlarda herkesle tartışırken öfkeden yerinde zıplıyormuş gibi bir imge canlanıyor gözümde, kendisi muhtemelen o gözüme "güzel bir sağ kroşe" patlatmak ister.(şair burada özel mesaj üzerinden sallanan bir kroşeye atıfta bulunuyor)


  yanlış anlama üstadım, seni değil, sözlüğü umursadığımdan yazıyorum bunları. Zira baya bir zarar verdin tek başına, farkında değilsin. Ama bu umurunda da değildir çünkü sen yıkıcı değilsindir, senden bıkıp, uğraşmak istemeyenler zırcahildir, odur, budur, şudur.

  enerjisi yuksek faydali bir youtube kanalina sahip nefret dolu yazarimiz.

  hakaret etmek icin kullandigi enerjiyi keske veganlik adina yaptigi islerde daha fazla kullanabilse. belki de tek derdi sevilmek ve takdir gormektir.


  kendisinin kullandigi dili kendisine yonelttiginiz takdirde sizi de engelleyecektir. bas edemediginde ise siddet uygulamakla sizi tehdit edecektir(agzimi burnumu kirip kanlar icinde birakmak istemesi). "freedom of speech", "asagilik ortadogu kulturu", "yuksek bati medeniyeti" gibi soylemleri savunan bir yazar icin tutarsiz davranis bicimleri. buyudugu ortamda siddetin ya da hakaretin ise yaradigini gordu belki de. ulke siyasetinde gormeye alisik oldugumuz soylem bicimleri ile vegan sozlukte bolca karsilasir olduk.

  yaptigi haraketler ve tehditler malesef yazarlarin dusunce paylasimlarini bastirmak uzere ve sozlukteki dusunce ozgurlugune balta vurmakta. yazilan herhangi bir entry altinda sanki bir bot tarafindan yazilmis moron, cahil, irrasyonel gibi kelimeler iceren entrysi ile karsilasmak sozlugun tehlikeli bicimde parcasi olmaya basladi.


  beni engellese bile fake hesabindan bu entrymi okudugunu biliyorum. faydali paylasimlara sahip yazarimizin, kendinden daha cok veganliga onem veriyorsa sozlukteki uslubunu degistirip, hakaret etmeden dusuncesini paylasmayi ogrenmesi dilegiyle.

  Veganlık ve vegan sözlük adına iyi niyetinden şüphe etmesem de, Gözlemlediğim kadarıyla karşılıklı argüman ürettiği yazarları, argümanını değil kendini savunmak zorunda bırakacak kadar sert bir dil kullanan yazar. Kullanmayı tercih ettiği ya da alıştığı üslubu biraz daha yumuşatması gerektiğini düşünen taraftayım, tabi bu benim düşüncem. Kendi davranışından kendisi sorumlu olabilecek kadar akıl ve mantığa sahiptir muhakkak.

  zeki birisi olduğunu düşündüğüm yazar. özellikle veganlıkla ilgili bilimsel makale arşivi çok faydalı. son derece mantıklı yorumları var fakat bunları biraz sert bir dille ifade ettiğine ben de katılıyorum. dilini biraz yumuşatsa daha iyi olur sanki :) her karakter her insan aynı olmuyor ne yapalım :) ek olarak bir sözlükte yazarlar arasında bir sorun olursa bu nasıl sadece bir tarafın sözlüğü bitirmesine veya zarar vermesine bağlanıyor onu da anlamadım ama neyse. sevin birbirinizi ponçikler hepimiz veganız şurda 🥰🥰. tabi ki ne diyoruz yaşasın hayvan özgürlüğü ✌💚🌱

  Niyetinden benim de şüphem yok arşivleri videoları da çok güzel ama üslup yanlış.Kendisi çok dolu ve bilgili bir insan olabilir ama saldırgan bir tutum sergiliyor ve karşıdakini dinlemiyor.saglikli bir iletisim kurabilen oldu mu onunla bilmiyorum çünkü farklı düşünüyorsanız muhtemelen size kendinizi kötü hissettirecek.bir yerlerde reklam olmak icin de bu şekilde davranıyor olabilir.ilgiyi üstünde isteyen bir arkadaşımız al bak artık başlığın var mutlu ol :)

  yıllardır tanıdığım arkadaşımdır. adam gibi adamdır. keyfi kaçınca biraz sivri dillidir doğru ama şurada öyle şeyler yazılmış ki çok gülünç :d tanımasam yutucam hakkaten. reklam olmak için falan yazılmış ilgi istiyor denmiş komik. levo benim hayatımda tanıdığım popülariteyle en işi olmayan adamlardan biridir. herif yıllaaaar sonra bir instagram açtı o da atıl vaziyette duruyor. her insanı sevmez ki levo napacak insanı.


  girdiği her ortamda doğruyu söylemek gibi bir huyu vardır. bir defasında 4 kişiden dayak yemişti salak ahahahaha. ayrıca vegan olmamı sağlayan kişidir. vegan olsam mı olmasam mı geçiş sürecinde baya bi asılı kalmıştım sonra bir gün kendisine karşı kaybettiğim bir iddadan sonra iddayı kaybettiğim için dominion'ı izledim. iddayı kaybedersen dominion'ı izleyeceksin demişti. ben bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum hayvancılığın cidden. iyi ki kaybetmişim o iddayı. 7 aydır veganım iyi ki de olmuşum.


  bir de bir defasında bana hayatımın kıyağını yapıp berlin'de bir mekandan çıkmamı sağlamıştır. 300 euroyu gözünü kırpmadan vermiştir benim için. euro o zaman dörttü tabi :d. seviliyorsun dostum.

  hakareti ve ayrımcılığı çok seven, herkese "vegan falan değil" demekten zevk alan, veganlığın amacını anlayamamış sözlük yazarı. yobaz vegan bulmayı da beklemiyordum açıkçası çok ilginç.


  sözlüğe yeni girdim evet ve girer girmez sizin gibi ayrımcılarla yüzleştim. birilerine hakaret edip edip benim susmamı mı bekliyorsunuz? susmayacağım siz birilerine saldırmayı bırakana kadar.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk