cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 2 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Leonardo DiCaprio

  16 yaşında oyunculuğa başlayıp, kariyerini o günden beri başarılarla donatmış amerikalı oyuncu ve yapımcı. çocukluğumdan beri hayranlık duyduğum bu adamın rol aldığı filmlerden sonra, doğa ve hayvanlar için yaptığı işler de hayranlığımı artırdı. zaten yıllardır sosyal medya hesaplarını çoğu zaman kişisel amaçlardan çok, bu etkinliklerini duyurmak ve olabildiğince yaymak için kullanıyor. veganlıkla ilgili kişisel ve toplumsal etkinlikler de sürdürüyor. örneğin: birkaç yıl önce califia farms’a (bitkisel süt firması) ve daha da öncesinde beyond meat'e (bitkisel et firması) yatırım yapmıştı. bu şekilde aktivistliği ön planda olan değerli aktörlerden biri. ilginizi çekerse yerli haklarından tutun iklim değişimine kadar olan meselelerin ele alındığı 'leonardo dicaprio foundation' isimli vakıf sitesine göz atabilirsiniz. misyonunu açıkladığı ilk cümle ise bence çok hoş: leonardo dicaprio vakfı, tüm dünya sakinlerinin uzun vadeli sağlık ve esenliğine adanmıştır. 'we are all earthlings' i anımsatıp insanın içine dokunuyor.


  bir de çevre için yardım kampanyasının yanında sonra özel helikopter, özel yat ve özel jet gibi zevklerini de bırakması gerekir. özellikle yardım kampanyasından sonra özel jet kullanması epey eleştirilmişti. sonuna kadar haklı bir eleştiridir de.

  virunga milli parkı'nın ev sahipliği yaptığı nesli tükenmekte olan dağ gorillerini korumak için 2 milyon dolarlık fon toplamaya yardımda bulunuyor. link

  (bkz:the 11th hour) cevreci belgeselin yapimcisi. cevreci gecinip 2017 yilinda nusretin eliyle tuzladigi eti goturmesini de bilmistir. camiadaki bir suru cevreci insan (bkz:al gore) vegan olmusken kendisi keyfinden odun veremeyecek derecede bencildir. leo ne ayaksin? yok oyle "hem karnım doysun hem pastam dursun"


  not: kendisi vegan degildir. ben etimi tuketeyim ama benden baska kimse tuketmesincidir.


  ilgili fotograf:

  görsel

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk