cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kliktag

  /
  2
  Harikoo bir uygulama barkod u okut hemen söylesin Vegan mı değil mi? Eser miktar takıntısı olanlar için uyarısıda var. Yiyeceğin içindeki zararlı maddeleri de sıralar.

  Uygulamanın store daki açıklaması şöyle;

  Gıdanın ne içerdiğini ve yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını size söyler.

  Ücretsiz Kliktag uygulaması, tüketmeyi düşündüğünüz gıdaların ne içerdiğini ve bunların yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını size söyler.
  Satın almadan veya tüketmeden önce etiket barkodunu kliktaga okutmanız yeterli. Kliktag size bilmeniz gereken tüm detayları söyler.
  İsterseniz tercihlerinizi içeren bir profil oluşturun; kliktag tercihlerinize en uygun benzer ürünleri size önersin.
  - Palm, kanola, pamuk vb. bitkisel yağları tüketmekten rahatsız mısınız ?
  - Gıda alerjiniz mi var ?
  - Trans yağ, doğmuş yağ, şeker vb. bileşenler sizin için önemli mi ?
  - Organik ürünleri mi tercih ediyorsunuz ?
  - Gluten hassasiyetiniz mi var ?
  - Vegan veya vejetaryen mısınız ?
  - Aspartam, MSG, Glikoz şurubu, sülfit vb. bileşenlerden kaçınmak mı istiyorsunuz ?
  - Tüketeceğiniz ürünlerin besin bilgileri sizin için önemli mi ?
  Kliktag; Kişniş, Yumurta, Kereviz, Sülfit gibi 63 alerjen bileşeni sizin için izler ve kriterlerinize uygun ürünler için sizi yönlendirir.
  Kliktag; Koruyucular, Tatlandırıcılar, Renklendiriciler gibi 24 farklı katkı türünden sizi haberdar eder, kriterlerinize uygun tavsiyelerde bulunur.
  Kliktag; Vegan, Vejeteryan, Gluten, Çölyak gibi hassas diyet türleri konusunda sizi yönlendirir.
  Ücretsiz kliktag etiket barkodunu okuyarak ürünü analiz eder ve sağlığınız için risk oluşturabilecek zararlı bileşenler için sizi uyarır, tüketim tercihlerinize uygun tavsiyelerde bulunur.
  Güzel faydalı bir uygulamadır alışveriş yaparken filan süreci hızlandırır. Kişisel tercihlere göre opsiyonları ise daha bir güzeldir.
  navegan arkadaşlarıma önerdiğimde "biz meğer neler yiyormuşuz" diye kafayı yemelerine sebep olan uygulama.tercihlerini daha sağlıklı bitkisel ürünlere kaydırmaya başladılar, kimin nereden aydınlanacağı belli olmuyor işte :)
  vegan sözlük' teki bu başlığı görüp hemen telefonuma indirdiğim uygulamadır. ancak ürünlere vegan derken aroma vericilerin kaynağının belirsiz olduğunu da eklemektedir. o nedenle yüzde yüz bir fayda ve kesinlik sağlayamasa da veganlar için pratik ve faydalı bir uygulamadır.
  içerik okumak yerine bip bip barkod okutmak çok pratik, şimdiye kadar yanlış bir sonuç da çıkarmadı ama içim rahat etmiyor ben yine de kendim kontrol etmeden güvenemiyorum, önceden şu yağ şu bilmem ne kullanılıyordu şimdi şu madde kullanılmaya başlanmış diye bile bilgi veriyor, faydalı çok az uygulamadan biri.
  ben neden kullanmıyor muşum şimdiye kadar bu uygulamayı hakkaten. tüketici alışkanlıkları ile ilgili markalara muazzam bir geribildirim veriyorlardır (satıyorlardır) ve bu bildirimin veganlıktan yana olması için bol bol kullanmak lazım sanki, win-win. hadi bakalım kliktag bir müşteri daha kazandın.
  kullanıcılarına attıkları mail ile, aroma vericiler konusunda bir açıklama yapmışlardır. Amerikan Gıda ve ilaç dairesi (fda) tarafından kanserojen ilan edilmiş ve gündelik hayatımızda farkında olmadan tüketebileceğimiz aroma vericilerle ilgili olan bu maili görüntü olarak ekliyorum.

  ilginçtir ki, görselde kullandıkları "içindekiler" bölümü malesef bir bebek bisküvisine ait, bu da ilaç ve gıda endüstrisinin daha bebeklikten insanlar üzerinde çalışmaya başladığıyla ilgili komplo teorileri oluşturmama zemin hazırlıyor.

  ürünlerin barkodunu okutuyorum, vegan / değil öğreniyorum iyi güzel ama, o sağlık skoru üstte bana öyle kırmızı kırmızı bakınca, bazı ürünleri sepete koymak zor geliyor gerçekten. veganlıkla beraber zaten abur cubur tüketimim hem seçenekler kısıtlandığı için, hem de azaltmayı zaten istediğim için baya bir yok derecesinde ama insan arada bir "boşver yaa, yut gitsin" kafasına girmek istiyor onda da kliktag'de 1'den 5'e kadar olan (en sağlıklı 1) sağlık puanlamaları gözüme takılıyor ürünlerin, ta ta ta taaaaam al sana 4, al sana 5 abur cubur, ye yiyebiliyorsan şimdi. hayır o olmasa, aşağıda "Vegan True" yazıyor pat, yanında "Aşırı işlenmiş ürün" ya arkadaş yapma etme, sağlık skoru sağ üstte, yanında kalori değeri, altta aşırı işlenmiş ürün uyarısı, anne gibisin sağol ! :) şaka bir yana, en güzel abur cubur mandalina, elma, portakal oldu sayesinde.
  Mükemmel ya bunu da yasaklayın. Çok doğru bir karar ne yediğimizi bilmeye hakkımız tabi ki yok. Bu uygulama olmadan hayatım çok zorlaşacak. Daha şimdiden 30dk daha çok oyalandım markette oku oku, acaba diye diye.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk