cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ‘kimler vegan oluyor ve neden’ araştırması

  türkiye vegan derneği'nin paylaşımıyla dikkatimi çeken, ingilterede yapılmış araştırma. 6300 kişinin katılımıyla kimlerin, neden vegan olduğu araştırılmış. katılımcıların 'ini kadınlar oluştururken, 'ü 25-54 yaş aralığında yer alıyor.

  araştırmanın en dikkatimi çeken noktası şu oldu. genele vurulduğunda neden olarak olarak etik cevabı alınmış. son bir yılda vegan olanlarda neden olarak çevresel (ekolojik) nedenlerden dolayı vegan olduğunu söylerken, son 6 ayda vegan olanların ise 'sının motivasyonu olarak sağlık ortaya çıkıyor.

  tabi ki en önemlisi etik benim için zira insanların yüzüne bu vurulduğunda şok edici etkisi olmakla beraber, kendini uzakta tutma (ket vurma), hatta bilinçli ya da bilinçdışı konu ile kendi bağlantısını kuramama ya da kurmama neticesinde veganlığı saçma bulma gibi sonuçların ortaya çıkma ihtimali de yüksek. o yüzden sağlık ve çevresel faktörler günümüzün psikolojik olarak "hassas ve naif" insanını konudan uzaklaştırmadan etkilemek açısından ve konunun özellikle sağlık kısmında aslında kendisine fayda sağlayıcılığından bahsetmek daha etkili olabiliyor. doğal bir savunma sistemi insanda bu, earthlings'i açıp, 10. dakikada dayanamayıp kapatan insanlar, iradeli bir istek göstermek istemiyorsa eğer, bilinçaltı bu ana, bu bilgiye, belgesele, neyse artık, ket vuruyor ve böyle bir anıyı o insana unutturuyor.
  link
  Bazıları da böyle aramıza katılıyor ama sonuçta aynı derneğin üyeleriyiz. Saygı gösterelim. Çoğunlukla bu kişilerde veganlık kalıcı olmuyor, 1-2 yıldan sonra iyileşince nonveganlığa dönüyorlar.
  sağlık için vegan olmuyorlar, sadece bitkisel besleniyorlar. kendilerine nasıl vegan diyebiliyorlar veganın anlamını bilmeden?şaşırıyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk