cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Kedi köpek sevmeyi hayvanseverlik sanmak

  Komiktir. Çok çok komiktir. Üzücüdür de. Kuzular, inekler, tavuklar, balıklar bunu bilse çok üzülürdü. Birini severken diğerini yemek neden? Ayrımcılık yapıyorsan hayvansever olarak kendini ifade etmeye utanmıyor musun?

  şöyle bir gerçek var ki, kedi köpek sevenler, her kedi köpeği de sevmiyor, sevemiyorlar. evini paylaştığı hayvan dostuna, doğada ve şehirlerde var olan diğer hayvanlar yaklaştığında bazı insanlardaki tiksinmeyi, garipsemeyi zaman zaman görebiliyoruz. kendi evinin etrafında baktığı hayvanlar, tanımadıkları başka bir hayvanla doğaları gereği sürtüştüğünde, kavga ettiğinde oynadıkları tanrıcılıkları da hepimiz biliyor, tahmin edebiliyoruz.


  maalesef ki hayvanseverim diyen insanların çoğu bu dünyada "evcil hayvan" olarak tabir edilen hayvanları seviyorlar ve onların da tamamını sevmiyorlar aslında, çok saçma konuya buradan bakınca.

  KEDİ köpek sevmeyi hayvanseverlik sanan o kadar çok insan var ki bunun ilk örneğine bulunduğum şehirde hayvanların hakları için mücadele eden bir derneğin bir sürü kedi ve köpek için kulübe ve mama yerleri inşa ettikten sonra gün sonunda burger yemeye gittiklerinde görmüştüm.

  Ne yazık ki bir çok şeyi ya eksik ya da yanlış yapan toplumumuz hayvan sever olmak ve hayvan seçer olmak arasında ki farkı anlamış değil.


  googlede "hayvansever" diye görsellerde arattığımızda kedi-köpek-kuş sevgisi çıkıyor... hayvansever olmakla vegan olmak aynı şey degil, bunlar hayvanseverliği sadece kedi-köpek-kuştur, diğer canlıları sömürürler, türcülüğün bir örneğidir.

  Bir uyanisin başlangıcı da olabilir evcil hayvan sevmek. Hayvanlara ve doğaya yabancı büyüyen ben, yurtta yatağıma kedi oturdu diye ağlayacak konumda biriydim. Seneler içinde kedimi evlat edindim, sonra tüm hayvanlarla kızım arasındaki bağlantıyı geç de olsa kurdum. DISARIDAKI DOSTLARA MAMA VERİP RAHATLIKLA KÖFTE EKMEK YİYEBİLDİGİM ZAMAN DİLİMLERİ VARDIR AKLIMA HİCBİR SEY GELMEDEN

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk