cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Karantina ile birlikte dünyadaki değişimler

  Son zamanlarda bir sürü yerde karşıma çıkan haberler, çok mu keyif alıyorum ne! Nihayet insansız hava sahası sayesinde gelişen durumlar. Bi tanesi bugün geldi, düştü whatsupıma, ataköy marina da sanırım, yunuslar cup cup abi kafayı yiycem, yüreğim hopladı yerinden! bildiğin karaya çıkcak bebeler ki ben onları çok severim! Ya da Hindistan da 30 yıl sonra hava kirliliğinden görünmeyen himalaya dağlarının görünmeye başlaması gibi.
  Brezilya’da nesli tükenmekte olan 100 deniz kaplumbağası yumurtadan çıkmış. normalde o sahillerde insanlar tarafından ezilme tehlikeleri varken, şimdi özgürce ve güvenli bir şekilde doğal hayatlarına tutunabiliyorlar.


  dünya'yı sadece insanların yaşamına uygun şekilde tasarladığımızı ve bunun ne kadar normalleştiğini bu değişimler ile daha da net fark ediyoruz. tehlike riskinin azaldığını gören hayvanların aslında normalde olması gereken davranışları yapmaları, kendilerini göstermeleri bizi şaşırtıyor... o kadar hükmedici bir düzen kurmuşuruz ki asıl bizim normallik algımız değişmiş. insan gerçekten çok ilginç bir tür. bu değişimler beni de çok mutlu ediyor, geçici olması da biraz hüzünlendiriyor. yine de her şekilde iyi iyidir. mutlu oldukları yüzlerine yansıyan hayvanları görmek alışıldık olmadığı kadar harika. hep birlikte dostça yaşayabileceğimiz bir dünya fikri ise hepimizin dileği.
  Son gelişme istanbul boğazından uludağ ın görünmeye başlaması! Safi ziyan insanlık :))


  sahiden miyazaki'nin dediği şeye katılmamak mümkün değil!


  görsel
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk