cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • karakuyuharputlu

  şu başlığı açsam mı açmasam mı diye çok düşündüm.. ama daha çok insanın haberi olursa, daha çok kişi şikayet edebilir diye düşünüyorum.

  başlıkla alakalı olan kişi Mehmet karakuyu, "karakuyuharputlu" isminde bir instagram hesabı olan avcıdır kendisi. kibir dediğimiz şey bu şahısta o kadar fazla ki, imkanı olsa yanında ikinci bir insan gibi yürür. empati kurma yeteneği olmayan, tüm canlıları, kendi keyfi tüketimi, sömürüsü ve sözde spor'u için bu dünyada sanan ve tüm savunması "harcımı yatırdım, yasal avlanıyorum" temelli olan bir şahıs.

  instagram hesabına şuradan ulaşabilir. kan revan dolu fotoğraflara bakmak yerine doğrudan şikayet edebilirsiniz.
  bu tarz hesapları spamlayıp bırakmanın asla tek başına yeterli olduğunu düşünmüyorum aksine hesabı kapandığında daha çok hırslanarak daha çok hayvana zarar verme ihtimali yüksek oluyor, zaten sevgili instagram "şiddet içermediğine veya rahatsız edici görüntülere sahip olmadığına" kanaat getirdi. cimere şikayet ettim 2 gün sonra şu yanıtı aldım ;
  T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 13.11.2019 tarihinde yapmış olduğunuz 1902656558 sayılı başvurunuz 19.11.2019 tarihinde ELAZIĞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından cevaplanmıştır:
  12-13 .11.2019 tarihlerinde CİMER üzerinden gelen çok sayıdaki şikayet başvurusu ile ilgili olarak, yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde;
  Mehmet KARAKUYU adlı şahsın sosyal medya üzerinden çeşitli kanallardan kendi adıyla ya da harputlukarakuyu kullanıcı adlarıyla yapmış olduğu paylaşımlarda avlamış olduğu çeşitli av hayvanlarıyla birlikte çekindiği fotoğrafları paylaşmıştır.
  Söz konusu sosyal medyadaki paylaşımları ile ilgili şikayetlerin değerlendirilmesi amacıyla İl Şube Müdürlüğümüzce avbisten (Avcı Bilgi Sistemi) alınan rezervasyon dökümanları ile sosyal medyadaki paylaşımları karşılaştırılarak yapılan çok yönlü inceleme ve kontrolle neticesinde; Şahsın, avcılık belgesine sahip yasal avcı olduğu, ancak sosyal medya üzerinden yaptığı bazı paylaşımlarında Avbis’ten avlaklarda izin almadan avlanmış olduğu ve bazılarında ise avlanma miktarları dışında avlandığı tespit edilmiş olduğundan söz konusu usulsüz avlanmalardan dolayı 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu doğrultusunda idari işlemler başlatılmıştır.

  En azından bu da bir şeydir diyerek avutuyorum kendimi...
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk