cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kala namak

  yumurta tadından ayırt edemediğim bir tuz. kabaktan yapılan vegan yumurta tarifini denediğimde gerçekten şok olmuştum.Şekil olarak zaten yumurtaya benziyordu ama tadının yumurtaya benzemesini beklemiyordum.


  Tarifin kaynağı: youtube.com

  inanılmaz bir şekilde yumurta kokan tuz. benzer bir koku değil, bire bir aynı koku. çok az kullanmak gerekiyor, yoksa tarifleriniz çürümüş yumurta gibi kokabilir.


  Türkiye'de "kala namak" diye değil de, diğer adı olan "siyah himalaya tuzu" olarak aratırsanız bulabiliyorsunuz. ben aktarzane diye bir yerden aldım. kendi sitelerinden ve amazon.com.tr üzerinden satıyorlar. yalnız ben almadan önce 250 gramı 15 liraydı, sitede problem oldu ve kendileriyle görüştükten sonra ertesi gün site düzeldi ve fiyat 20 liraya çıktı. kendilerine "türkiye'de sadece sizde var" gibi bir şey söylediğim için mi fiyatı bu kadar yükselttiler bilmiyorum.


  aktarzane dışında bir de trendyol'da 500 gram öğütülmüş olarak "mzk ottoman" markasıyla satılıyor ama 500 gramlık bu paket 90 lira. türkiye'de bu iki satıcıdan başka hiçbir yerde bulamadım.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk