cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

6 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kadın cinayetleri

  Eril şiddet, katil erkek!


  Hala erkekliğine laf söyletmeyen bugün bir kez daha düşünsün. 5 gündür haber alınamayan pınar Gültekin'in cansız bedenine ulaşıldı. Erkek arkadaşı cinayeti itiraf etti. Baba, koca, tanınmayan biri, tacizci, tecavüzcü, fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayanlar, bunların hepsi erkek.


  Biz erkekler içindeki eril şiddeti kurutana dek!

  Her türlü tahakküme ve şiddete karşı yaşasın kadınların özgürlüğü!


  Not: kadınlar için dijital bir anıt, anıt sayaç'ı buraya bırakıyorum: link


  çocuğa, kadına, hayvana istismar ve ölüm... bu dünyanın düzelmeyeceğine emin olmaya başlıyorum bu haberleri okuyunca.

  pınar gültekin. 27 yaşında üniversite öğrencisi, kendisiyle barışmak isteyen eski sevgilisini reddettiği için dövülerek ve boğularak öldürüldü. ne kadar korkmuştur kim bilir son dakikalarında. düşününce içimde bir yerler çok yanıyor.

  Hiç sevmediğim, kayıp gönderge örneği bir ifadedir. Doğrusu erkek terörü, eril şiddet olmalıdır. "Kadın cinayetleri" ya da "kadına yönelik şiddet" gibi ifadeleri kullandığımız sürece kadının ataerkil sistem tarafından yaratılan kurban imajını pekiştirmiş oluyoruz. Erkeği gizli özne olarak nitelendirdiğimiz sürece sorumluluklarını görmezden gelmiş, elindeki kanı kendimiz silmiş oluyoruz. Artık maktulün değil, katilin adını koymalı. Failleri, dilin siperleri arkasında saklayıp korumayı bırakmalı.

  Söz konusu kadına şiddet olunca erkekler arasında ne siyasi ne dini ne de başka bir görüş ayrılığı oluyor.Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasından ve söz sahibi olmasından bu kadar çok korktuklarına göre doğru yoldayız.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk