cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kadın cinayetleri

  Eril şiddet, katil erkek!


  Hala erkekliğine laf söyletmeyen bugün bir kez daha düşünsün. 5 gündür haber alınamayan pınar Gültekin'in cansız bedenine ulaşıldı. Erkek arkadaşı cinayeti itiraf etti. Baba, koca, tanınmayan biri, tacizci, tecavüzcü, fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayanlar, bunların hepsi erkek.


  Biz erkekler içindeki eril şiddeti kurutana dek!

  Her türlü tahakküme ve şiddete karşı yaşasın kadınların özgürlüğü!


  Not: kadınlar için dijital bir anıt, anıt sayaç'ı buraya bırakıyorum: link


  çocuğa, kadına, hayvana istismar ve ölüm... bu dünyanın düzelmeyeceğine emin olmaya başlıyorum bu haberleri okuyunca.

  pınar gültekin. 27 yaşında üniversite öğrencisi, kendisiyle barışmak isteyen eski sevgilisini reddettiği için dövülerek ve boğularak öldürüldü. ne kadar korkmuştur kim bilir son dakikalarında. düşününce içimde bir yerler çok yanıyor.

  Söz konusu kadına şiddet olunca erkekler arasında ne siyasi ne dini ne de başka bir görüş ayrılığı oluyor.Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasından ve söz sahibi olmasından bu kadar çok korktuklarına göre doğru yoldayız.

  sözlüğü açınca rastgele sistemin karşıma çıkarmasıyla bu başlığa ulaştım. iyi ki de ulaşmışım zira sözlükte yer alan bazı iğrenç insanları görmeme sebep oldu bu başlık. öncelikle başlıkla ilgili bir şey yazmak gerekirse zaten kadın cinayetleri konusunda söylenecek pek bir şey yok. iğrenç bir kültürde büyümüş iğrenç insanların işlediği cinayetler. fakat asıl gelmek istediğim nokta bu başlığın, farfara ve unicorn hugger gibi 2 adet cinsiyetçi/seksist pisliği ortaya çıkarması. tüm erkeklerin yüzde 1'lik iğrenç kesimi için geriye kalan yüzde 99'unu karalayan, erkek cinsiyetini açık açık kötüleyen bu 2 cinsiyetçi iğrenç pisliği yönetime şikayet edeceğim. "kadın cinayetleri" gibi önemli bir meselenin başlığı sizin erkeklere olan düşmanlığınızı kusacağınız yer değil. erkeklerin yüzde 1'lik iğrenç kesiminin yaptığı bir yanlıştan ötürü ben erkekliğimden utanmak zorundayım öyle mi? vegan sözlük sizin gibi iğrenç cinsiyetçilerin açık açık cinsiyetçiliklerini yazıp da kimsenin buna sesini çıkarmayacağı bir yer değil. haddinizi bileceksiniz. (bkz:vegan sözlük kurallar) vegan sözlüğün kuralları açık:


  "- sözlük, genel hatları itibarı ile doğrudan ya da dolayılı yoldan veganlık, hayvan hakları, çevre ve genel hatlarıyla insan ve hayvan eşitliği vb konular çerçevesindedir. bunlarla beraber kesinlikle ırkçılık, cinsiyetçilik, türcülük vb ayrım içeren davranışların karşısındadır."


  şikayet edileceksiniz ve de haddinizi bileceksiniz. vegan sözlükte cinsiyetçi pisliklere yer yok!

  Cahil, aşağılık kompleksine sahip, kadınlar konusunda kendisini eğitememiş, hiçbir konuda başarılı olamamış erkeklerin işlediği cinayet. Bugüne kadar hiçbir başarılı ve medeni erkeğin kadın cinayeti işlediğini görmedim. Kendine güvensiz ve güçsüz erkeklerin işlediği cinayet türü.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk