cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • izmir için ne yapabiliriz?

  İzmir'deki tüm canlılar için seferber olmamız gereken bir olay yaşandı maalesef. Hassas grupların yaşadığı deneyimleri en aza indirgemek ve mağduriyet yaşayan bireyleri olabildiğince desteklemek adına bireysel ufak çaplı yardımları İzmir'deki ilçe örgütlenmeleri, parti oluşumları üzerinden belirlenen kişiler ile paylaşabiliyor olsak da, ihtiyaç haritasının şöyle bir paylaşımı mevcut.


  ''? İzmir'e destek için güncel ihtiyaç listesi yayımlandı

  ? Sivil Toplum Kuruluşları Afet Koordinasyon Platformu'ndan gelen raporlar doğrultusunda İzmir'de 0.5lt ve 1lt su, hijyen kiti, gıda kolisi, kuru gıda kolisi, battaniye, dezenfektan ve uyku tulumu gibi malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.? Destek olmak isteyenler DM ile bizimle iletişime geçebilir!? İsrafı önlemek adına liste dışı malzeme ve ikinci el kıyafet gönderilmemesi rica olunur.? Gıda ve hijyen ürünlerinin ayrı ayrı paketlenmesi sağlık açısından önem arz etmektedir. Yardımlarınızı “Sivil Toplum Kuruluşu Afet Platformu aracılığıyla Kızılay’a gönderim” notuyla aşağıdaki adrese ulaştırabilirsiniz.İsrafı önlemek adına; güncel ihtiyaç listesine uygun desteklerin, üzerlerine malzeme isimleri ve adetleri etiketlenerek paketlenmiş halde ve tasnif edilerek ulaştırılmasını önemle rica ederiz.Gönderim Adresi; FUAR İZMİR – ZAFER MAH. 840 SK. FUAR ALANI B HOLÜ, GAZİEMİR, İZMİR -Lojistik Merkezi Yöneticisi Kadir Güzelışık +90 (553) 004 46 40''


  Doğal afetlerden etkilenen en yüksek riskli grupların kadın ve kız çocuklarının toplumsal cinsiyet ekseninde var olan kılık kıyafet düzeltme, sütyen takma, inanışının gerektirdiği şekilde örtünme gibi durumları, can güvenliğinden daha öncelikli hale getirmek durumunda kaldıkları ve bina içerisinde kalma süresinin uzamasından dolayı enkaz altında kalma olasılıklarının arttığına dair çalışmalar mevcut. ancak bu durum, can havliyle kendilerini dışarı attıkları andan sonra da devam etmekte. acil ihtiyaç listelerinde yazılı olan hijyen kitlerinin içeriğinde hijyenik pedlerin ve peçetenin bulunmaması veya çok sınırlı bulunması, regl olan bireylerin daha da dezavantajlı bir konumda yer almasına sebep oluyor. bu yüzden ihtiyaç haritası ve CHP belediyelerinde ilettiğim mesajlara yanıt gelene kadar, kişisel olarak, ihtiyaç haritasının yukarıdaki paylaşımı dışında, sanal market üzerinden toplanma alanlarına veya oradaki gönüllülere gönderim yapılabileceğini düşünmekteyim.


  Bu konuda, yardımları iletebileceğimiz, AFAD ve ihtiyaç haritası dışında, ayni yardım iletilebilecek kişi, kurum veya oluşumlar konusunda paylaşımlarınızın faydalı olacağı kanatindeyim, teşekkürler!

  bugün itibarı ile bireysel anlamda yapılabilecek pek bir şey kalmış görünmüyor. zaten şu ana kadar yapılan bu tarz bireysel yardımların tamamı (her ne kadar ciddi olsa da) mevcut çalışma noktaları ve zedelere yeterli durumda. artık yapılacakların tamamı bölgedeki ekipler, yerel yöneticiler ve devlet yetkilileri tarafından yapılabilecek çapta.

  Elazığ Depremini yaşamış biri olarak maddi ihtiyaclar karşılanıyor her turlu ama bunun yanında manevi destek de çok önemli özellikle depremden sonraki aylar şehir ölüm sessizliğine bürünüyor böyle zamanlarda oradaki insanlara psikolojik destek vermek cocuklarla oyunlar oynamak ve bir yandan da normal hayatı devam ettirmek lazım korona elimizi kolumuzu bir yandan baglasa da oradaki insanlar için destek ve iletişimin devam etmesi lazım

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk