cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

18 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • işte bunlar hep et yemediğin için

  navegan klişelerinde sürekli karşılaşılan bir yorum. vegansanız ve başınıza, her ne olursa olsun, bir şey gelirse bu kesinlike et yemediğiniz içindir. telefonunuzu mu unuttunuz, işte bu yüzden. yürürken ayağınız mı takıldı, evet, tam da tahmin ettiğiniz gibi, et yemediğiniz için.
  isim hafızam yok dediğimde et yemediğin için hatırlayamıyorsun isimleri demişti bir arkadaşım. tanıştıktan sonra ancak 1-2 defa gördüğüm birinin ismini tabi ki unuturum bunun etle ne alakası olabilir aklım almıyor.
  yazın kaybettiğim nenem derdi. oğlum git biraz et ye üşütüyorsun sonra. önceden grip olmamı üşütmeye bağlardı son 6-7 senedir de et yemememe bağlamıştı.
  Etrafa fırsat vermeden geyiğini yapıyorum eğlenceli olabiliyor örneğin;
  - pazartesi 13:00da C mekanda buluşalım
  - bana uyar dur hatırlatıcıya not kuruyum ben şimdi et filanda yemiyorumya unuturum kızarsınız vegan oldun unutuyorsun diye.
  Tabiki sonrasında alakası olmadığını karşı tarafa beyan ediyoruz.  Vegan olmayanların üzerimizde böyle bir baskısı mevcut malesef yağmurda ıslansan et yrmiyorsun ondan ıslanıyorsun diyorlar.
  Trajikomik bir önermedir bu. Neredeyse et yememek ile başarılı olmak arasında anlamlı bir ilişki olduğu döneme geleceğiz, ancak bunu bilmeyen ve üstüne bilmek istemeyenler için bir kaçış cümlesi olmaktan öteye geçemiyor bu. Sürekli adını geçirdikleri, atıf yaptıkları bilim insanlarına bakıp et yemediklerini görünce oldukça şaşıracaktır bunu söyleyenler.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk