cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • insan beyninin gelişmişliğinin ete bağlanması

  yeni karşılaştığım bir argüman, insan beyninin bu güne kadar bu kadar gelişmiş olmasının nedeni toplayıcıyken ilik yemeye başlamasıymış.

  çok basit bir mantık yürütme ile şu sonuca varabiliriz. eğer et yemek memeli hayvanların beynini evrimsel süreçlerde geliştirdiyse bütün evrimsel süreci boyunca et yiyen, tamamıyla etçil olan ve bütün hayat süresi boyunca da sadece etle beslenen bir kedi türü olan aslanın beyni neden insanınki kadar gelişmiş değil? insanın beyni aslanın beyninden hem daha büyük hem zeka anlamında çok daha gelişmiş hem de çok daha kompleks çünkü. eğer et yemek memelilerin beynini geliştirmiş olsaydı evrimsel süreçlerde insandan çooook daha uzun süredir et yiyen aslanın beyni niye insanınki kadar gelişmedi o zaman? işte sorgulamak bu yüzden çok önemli dostlarım.

  insanın beyninin gelişmişliğinin tek bir elemente bağlanması, bağlanmaya çalışılmasıyla ilgili çabanın sebebi nedir? argümanın formülü baştan kokuk. başını ve sonunu bilmediğimiz bir süreci varsayımlarla yeniden kurgulayıp, bu kurgunun üstüne bir de tespitler yapmamız hakikaten çok tatlı.

  ellerinde hiç bir kanıt olmadan konuşuyorlar. kanıtlarıda olsa hiç birşey değiştirmeyecek çünkü et yerine geçen bir çok bitkisel yiyecek var. cronometer uygulamasını kullanarak bunu rahatça görebiliyoruz. karbonhidrat ağırlıklı beslenmenin geliştirdiğini iddia eden yazıları neden görmezden geliyorlar acaba? Onuda anlamak zor... '' Science (Bilim) adlı dergide yayınlanan bir makalenin konusu olan bu buluş, anatomik olarak modern ilk insanların pişmiş bitki tükettiklerini gösterdi ki, bu da sonuçta avcılık ve göçebeliğin rastlantısallığı karşısında istikrarlı bir beslenme kaynağının var olduğunu gösterdi. Gerçekten de yeraltındaki kökleri olan ve köksaplar dediğimiz Hypoxis angustifolia adı verilen jeofiz bitkisi piştikten sonra daha iyi çiğneniyor ve hazmediliyor. Ama özellikle, çok miktarda tüketildiğinde, ilginç bir karbonhidrat katkısı sağlıyor ve böylece yetersiz beslenmeye karşı iyi bir ilaç oluyor. Bununla birlikte, bu perhizin kanıtlarını bulmak gerekiyordu çünkü İsrail veya Güney Afrika’daki önceki kazılarda Paleolitik insanın dişleri üzerinde bunları yediklerinin izleri ya da yenilebilir jeofillerin fosil tohumları bulunmuştu. Bordo Üniversitesi’nden Paleoarkeolog Francesco d’Errico yazarı olduğu bu buluş hakkında ayrıntıları anlatıyor. '' Homo sapiens’in besini toplumsal bir olguya dönüştürme kapasitesi fark yarattı – Florian Bardou

  Doğru da olabilir ki evrim ağacında buna değinilen açıklamalar mevcut. Ancak, şahsen endüstriyel hayvansal ürün tüketimine karşıyım, yani beynimizin et ve diğer hayvansal ürünler sayesinde bu gelişimi göstermiş olması, onun yerine artık lab. Ürünleri koyabilecekken hala hayvansal ürün tüketmemiz gerektiği anlamına gelmiyor.


  Kaldı ki lütfen, et sayesinde geldiğimiz gelişmişlik tek şu gezegende varolanların birbirlerini öldürmesi ise de artık gelişmesek olur... demek ki gelişmiş olmak çok da işe yarar bir kavram değil.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk