cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • hayvansal madde içeren sakız veganlığı bozar mı sorunsalı

  Hayvansal katkılı sakız çiğnemek veganlığı bozar mı sorusu cevabını buldu. Veganlığı bozan şeyler merak edilirken sakız çiğneminin de hükmü oldukça fazla araştırılıyor. PETA imamları ise yaptığı açıklamayla birlikte sakız çiğnemenin veganlığı bozup bozmadığını açıkladı.

  Günümüzde üretilen sakızlarda, hayvansal katkı maddeleri bulunabildiğinden, bu tür sakızları çiğnemek veganlığı bozar. Ancak “kenger sakızı” gibi katkısı bulunmayan sakızlarla daha önce çiğnenmiş olup içinde hiç katkı maddesi kalmamış olan ve çiğnendiğinde hiçbir eksikliğe uğramayan sakızların çiğnenmesi veganlığı bozmaz. Başka sakızları satın alırken ise dikkatli davranıp, içeriğine bakmak gerekir. Bununla birlikte, içeriğinden emin olunamayan sakızların çiğnenmesi ise mekruhtur.


  (Biraz hayalkırıklığına uğradım. :) "sakız orucu bozar mı?" Sorusunun parodisini yaptığım anlaşılmamış gibi. "Peta imamları" kısmı nasıl gözden kaçar?

  sakız oruç bozar mı gibi olmuş. adı üstünde her hayvansal içerikli üründe olduğu gibi sakızlarda da sığır jelatini, gliserini bilmem nesi var, bir sürü vegan sakız varken neden hayvansal içerikli olanı tercih edip veganlığı bozup bozmadığı tartışılıyor anlamadım.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk